• In English
 • Україна розвиває співпрацю в космічній галузі за підтримки ЄС
  опубліковано 13 листопада 2015 року о 16:39

  13 листопада 2015 року в Державному космічному агентстві України (ДКА) відбулося засідання, присвячене офіційному закриттю проекту технічної допомоги ЄС Україні Twinning в космічній сфері.

  Перший заступник Голови ДКА України, керівник проекту  Twinning з української сторони Олександр Голуб наголосив, що Європейська інтеграція і членство в Європейському Союзі є стратегічною метою України.

  «Для забезпечення поступового впровадження європейського досвіду роботи в космічній галузі у ДКА було розпочато проект технічної допомоги ЄС Twinning. Цей проект охопив такі важливі питання, як: поширення європейської системи супутникової навігації EGNOS на територію України, активізація процесів входження України до європейської програми дистанційного зондування Землі Copernicus, участі українських підприємств та установ у програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020», а також інтеграція України до Європейського космічного агентства» - зазначив Олександр Голуб.

  Реалізація проекту розпочалася у вересні 2013 року та тривала 26 місяців. Проект впроваджувався Національним інститутом аерокосмічних технологій Іспанії (INTA) та Державним космічним агентством України (ДКА). Бюджет проекту становив 1,5 млн. євро та фінансувався Європейським Союзом.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Херардо Анхель Бугайо Оттоне висловив сподівання, що досягнуті в рамках реалізації проекту результати стануть поштовхом для нових інвестицій в Україну та зміцнять економічні зв’язки між Україною та ЄС.

  Загальною метою проекту була гармонізація українського законодавства відповідно до норм та стандартів ЄС, та підтримка залучення України до космічних програм ЄС, зокрема у сферах супутникової навігації (EGNOS/Galileo) та дистанційного зондування Землі (GMES-Copernicus).

  Супутникова навігаційна діяльність та діяльність у сфері дистанційного зондування Землі – це два напрями, що наразі найбільш динамічно розвиваються у Європейському Союзі. Україна також має певні напрацювання та амбіції у цих сферах. На сьогодні одними з головних пріоритетів космічної галузі України є розгортання на орбіті угруповання космічних систем спостереження Землі, створення ефективної наземної системи використання аерокосмічних даних, а також даних системи координатно-часового та навігаційного забезпечення на основі міжнародних стандартів, з метою формування єдиного інформаційного простору  держави.

  Серед основних результатів проекту варто відзначити: розроблення сучасної законодавчої бази у космічній сфері з урахуванням європейського досвіду (проекти законів України про державне регулювання у сфері супутникової навігації та дистанційного зондування Землі; отримання рекомендацій експертів щодо внесення змін до Закону України «Про державно-приватне-партнерство»);  підтримка українських установ космічної галузі щодо участі у європейських космічних програмах, зокрема в програмі з досліджень та інновацій ЄС «Горизонт 2020»; отримання рекомендацій експертів щодо подальших дій ДКА для забезпечення поступового вступу України до Європейського космічного агентства тощо.