• In English
 • Ігор Мартиненков взяв участь у Міжнародній гірничовидобувній конференції у м. Мельбурн
  опубліковано 13 листопада 2015 року о 15:57

  Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Мартиненков взяв участь у Міжнародній гірничовидобувній конференції у м. Мельбурн (Австралія). У рамках Форуму щодо перспектив регіональної політики, зокрема, було обговорено важливість георозвідки  для нарощування видобутку корисних копалин.

  11 листопада відбулася пленарна сесія «Інновації – ключ до успіху», під час якої наголошено, що підтримка позиції лідера у видобутку є  інвестицією в майбутнє, а також розглянуто інновації для підтримки позицій. Ігор Мартиненков виступив під час панельної сесії. Він, зокрема, поінформував, що на сьогодні в Україні досягнуто суттєвого прогресу у реформуванні енергетичного сектору відповідно до директив ЄС, а також здійснено низку важливих кроків для зближення ринків електроенергії та газу з європейським, що створює привабливий інвестиційний клімат і забезпечує гарантії для інвесторів в енергетичній сфері.

  Ігор Мартиненков окреслив також стратегічні напрямки енергетичної сфери. Щодо розвитку вугільної галузі він зазначив: «Передбачається, що після 2020 року вугільна галузь повністю буде функціонувати в рамках ринкових відносин, а держава не регулюватиме і дотувати діяльність вугільних підприємств. Реформування галузі створить базу для залучення приватних інвестицій в її розвиток, збереження її ролі в забезпеченні енергетичної безпеки держави». Він наголосив, що основним завданням у вугільному секторі є переведення вугільної галузі на бездотаційний і самоокупний режим діяльності.

  Також заступник Міністра звернув увагу, що Україна сприятиме розширенню транспортної інфраструктури здійснення експортно-імпортних операцій з вугільної продукції для підтримки конкурентоспроможності внутрішнього ринку та виходу українських виробників вугілля на зовнішні ринки.

  Крім того, він наголосив, що для досягнення вищезазначених цілей необхідна масштабна модернізація існуючих і будівництво нових генеруючих потужностей, розвиток інфраструктури, що дозволить уникнути дефіциту потужностей, підвищити їх ефективність і забезпечити відповідність європейським екологічним стандартам. І. Мартиненков зазначив, що українська енергетика України завжди відкрита для інвестицій і налаштована на взаємовигідне співробітництво.

  Згідно з Програмою візиту Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості 12 листопада взяв участь у Вугільному саміті, під час якого обговорено перспективи та можливості подальшого співробітництва.

  Також проведено зустріч з австралійським Міністром енергетики, ресурсів та Північної Австралії, Джошем Фрінденбургом та з представниками австралійських вугледобувних компаній.