• In English
 • Міністр фінансів Наталія Яресько зустрілася з Міністром фінансів США Джейкобом Лью
  опубліковано 13 листопада 2015 року о 13:02

  13 листопада Міністр фінансів Наталія Яресько провела зустріч з Міністром фінансів США Джейкобом Лью. Під час зустрічі міністри фінансів двох країн обговорили прогрес у реформуванні економіки України, виконанні програми співробітництва України з МВФ та новий візит Місії фонду, що розпочався в Україні 12 листопада. Зокрема, питання, що будуть обговорюватися під час візиту Місії: оздоровлення державних фінансів, підготовка оновленого проекту бюджету на 2016 рік на базі нової податкової реформи та проведення структурних реформ для зменшення видатків бюджету.

  Також сторони обговорили умови надання Україні нових кредитних гарантій з боку Уряду США обсягом 1 млрд. дол., що дозволить Україні більш активно впроваджувати вже розпочаті реформи.

  "Ухвалення нового, збалансованого бюджету на 2016 рік, та виконання інших реформ, передбачених меморандумом з МВФ, надасть можливість Україні отримати майже 4 млрд. дол. США фінансової підтримки, в тому числі кредитні гарантії США на суму 1 млрд. дол. США та новий транш МВФ обсягом 1,7 млрд. доларів США. Цей пакет підтримки в 4 млрд. дол. США надасть значного запасу міцності нашим міжнародним резервам, що зараз становлять 13 млрд. дол. США.", - заявила з цього приводу Міністр фінансів України Наталія Яресько

  Нагадаємо, що Уряд США вже надав Україні кредитні гарантії обсягом 2 млрд. доларів США, з них 1 млрд. дол. у 2014 році, і 1 млрд. доларів у поточному році. Надання третьої кредитної гарантії ще на 1 млрд. дол. США залежатиме від подальшого поступу у процесі реформування нашої країни та, як наслідок, продовження співпраці України з МВФ.

  «Від імені Міністерства фінансів, Уряду України та всіх українських громадян хочу подякувати Міністру Джейкобу Лью за цей візит в Україну, що свідчить про продовження активної підтримки Сполученими Штатами Америки процесу реформ в Україні. Ми розцінюємо це як високий прояв партнерства й підтримки, визнання величезної роботи, зробленої до сьогодні задля повернення української економіки на шлях відновлення й росту, та розуміння абсолютної потреби в продовженні цього нелегкого шляху», - зазначила під час виступу Міністр фінансів Наталія Яресько.

   Водночас Міністр фінансів США Джейкоб Лью відзначив важливість відкритого діалогу щодо реалізації плану реформ в Україні, зокрема, подальшої реалізації реформи енергетичного сектору, а також посилення боротьби з корупцією в Україні.