• In English
 • Роман Насіров: Боротьба з нелегальним бізнесом стимулює юридичних і фізичних осіб працювати в рамках закону
  опубліковано 12 листопада 2015 року о 15:12

  Державна фіскальна служба робитиме все необхідне для створення сприятливих умов для ведення бізнесу. Про це сьогодні на брифінгу в Будинку Уряду зазначив Голова ДФС Роман Насіров. Він повідомив, що з початку року, з січня по травень, середньомісячні збори були на рівні 6, 8 млрд. грн.

  «А вже за останні три місяці ці збори, за рахунок всіх дій, які були зроблені, суттєво зросли до 9 млрд. грн. Це приклад того, що близько 2 млрд. грн. з тіньового бізнесу ми змогли перенести до українського бюджету. І ми реально працюємо над детінізацією в усіх областях», - наголосив Роман Насіров.

  Крім того, за словами Голови ДФС,  з початку року зупинено діяльність більше ніж 50 конвертаційних центрів. І в кожному вилучено від 50 до 70 печаток з фіктивних підприємств. Також цього року ДФС вилучила багато нелегальних підакцизних товарів, майже на мільярд гривень. «Тільки  минулого тижня ми зупинили на одеській митниці фуру з Туреччини, де було приблизно 2,5 мільйони акцизних марок, українських. Це дублікати з тими номерами, які дійсно використовуються в Україні. Якщо б не зупинили, це б завдало шкоди бюджету на 17-18 мільйонів гривень», - розповів Роман Насіров.

  «Проблеми є, на жаль, майже в кожній сфері. Але взагалі ситуація покращується і та боротьба, яка ведеться кожного дня з нелегальним бізнесом,  стимулює і юридичних і фізичних осіб працювати легально. Прийшов час змінювати країну і над цим ми повинні працювати разом», - переконаний він.

  Роман Насіров наголосив, що ДФС робитиме все необхідне для заохочення інвестувати в країну, для створення сприятливих умов для ведення бізнесу і боротиметься лише з нелегальними, або фіктивними компаніями. Це, зокрема, стосується і ІТ-сфери.

  «ІТ галузь - це така ж важлива галузь, як сільське господарство, як  і всі інші галузі для України. І ми точно робимо зараз все для того, щоб створити  умови для ведення бізнесу в Україні. По-перше створити рівні умови. І  це основне, що ми дуже часто чуємо від бізнесуу всіх галузях», - зазначив він і додав, що на сьогодні  в сфері ІТ-технологій діє близько 5 тисяч компаній, 700 з яких мають іноземних акціонерів та іноземні інвестиції.

  «Ми хочемо, щоб ІТ-галузь розвивалася, діяла в рамках чинного законодавства. А українське законодавство дозволяє працювати легально з меншим податковим навантаженням, ніж в країнах Європи чи Америці», - підкреслив Роман Насіров.