• In English
 • Україна відкрита до спільної роботи з країнами Європи та Азії для розвитку міжконтинентального транспортного коридору TРACEКA
  опубліковано 12 листопада 2015 року о 13:59

  На цьому наголосила заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Оксана Рейтер під час засідання постійного секретаріату міжурядової комісії TРACEКA, що відбулося в Києві 11 листопада.

  За її словами, ефективні програми міжнародного співробітництва у галузі транспорту є однією з ключових умов для зростання обсягів мультимодальних перевезень між європейським та азійським континентами.

  «Розвиток транспортного коридору ТРАСЕКА важливий і вигідний не лише для України. Він має значні переваги і для Європи, адже Україна має потужний потенціал для того, щоб стати з’єднувальною ланкою, містком між Європою та Азією. Саме тому міжурядовій комісії ТРАСЕКА наразі необхідно зосередитися на розробці спільних кроків для успішного розвитку цього транспортного коридору», - зазначила Оксана Рейтер у привітальній промові до учасників.

  Серед головних питань, які стояли на порядку денному – поточні результати роботи і перспективи програми ЄС ТРАСЕКА на наступні п’ять років та перетворення ТРАСЕКА на міжнародну організацію.

  Крім того, під час засідання представники країн-учасниць TРАСЕКА обговорили реалізацію системи багатосторонніх дозволів ТРАСЕКА, а також перебіг виконання запланованих заходів, спрямованих на розвиток міжнародних автомобільних перевезень коридором Європа-Азія-Європа та забезпечення безпеки мореплавства та охороні навколишнього середовища до 2021 року.

  Заступник Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції запросила представників транспортних відомств країн-учасниць ТРАСЕКА взяти участь у конференції, що відбудеться в Одесі на початку грудня та буде присвячена практичним крокам з розвитку міжконтинентальних транспортних шляхів, зокрема, в розробці єдиної політики щодо тарифоутворення, митних процедур тощо.

  Нагадаємо, до складу постійного секретаріату міжурядової комісії ТРАСЕКА входять 13 країн. Україна приєдналася до програми ТРАСЕКА в 1996 році. Метою цієї програми є розвиток мультимодальних перевезень між країнами Європи й Азії через Кавказ.