• In English
 • Субвенції на компенсацію ризиків населення, що проживає в зоні спостереження, перерозподілять
  опубліковано 12 листопада 2015 року о 11:58

  Між 39 адміністративно-територіальними одиницями семи областей (Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Рівненської, Херсонської та Хмельницької) розподілять субвенцію з державного бюджету на соціально-економічну компенсацію ризику населення, що проживає на території зони спостереження.

  Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження», розроблений Мінрегіоном, схвалив Уряд 11 листопада під час засідання.

  Додатком 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, в розмірі 112 052,0 тис. гривень. Мінрегіон визначений головним розпорядником цієї субвенції.

  Однак Законом України від 17.07.2015 № 648-19 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» видатки за цією програмою було скорочено на 3,3 млн. гривень.

  Ухвалення постанови дозволить розподілити зменшений обсяг субвенції між територіями та вирішити питання соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

  Коефіцієнт співвідношення розподілу субвенції між місцевими бюджетами визначений частиною першою статті 12-2 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». Для обласних бюджетів він дорівнює 0,3, для бюджетів районів та міст обласного підпорядкування – 0,55, для бюджетів монофункціональних міст-супутників ядерних установок – 0,15.