• In English
 • Щодо обстановки на українсько-російському кордоні та в зоні проведення АТО
  опубліковано 11 листопада 2015 року о 13:21

  Прикордонники продовжують здійснювати охорону українсько-російського кордону і лінії розмежування між силами АТО та бойовиками. Обстановка в зоні антитерористичної операції залишається напруженою.

  Учора з напрямку н.п. Олександрівка, що на неконтрольованій території, російські найманці здійснили провокаційний обстріл зі стрілецької зброї по позиціях блокпосту «Мар’їнка». Постраждалих серед прикордонників немає, вогонь у відповідь не відкривався.

  На Донеччині прикордонний наряд на контрольному посту «Верхньоторецьке» затримав громадянина України, який, ймовірно, причетний до діяльності незаконних збройних формувань. Також під час перевірки у нього виявили  службове посвідчення однієї зі служб «ДНР». Про дане правопорушення повідомлено компетентні органи, які наразі здійснюють відповідні перевірочні заходи.

  Вздовж лінії розмежування продовжуються заходи, направлені на припинення незаконного переміщення товарів та вантажів. Всього за добу прикордонними нарядами та зведеними мобільними групами затримано 5 транспортних засобів, якими перевозили товари без належних документів вартістю 330 тисяч гривень.

  Зокрема, зведеними мобільними групами в районі н.п. Новотроїцьке та Троїцьке  затримано 3  автомобілі з вантажами товарів народного споживання та продуктів харчування на суму понад 170 тисяч гривень. Автівки рухалася в об’їзд контрольних пунктів «Зайцеве» та «Новотроїцьке» на неконтрольовану територію. Ще 2 автомобілі виявив прикордонний наряд на контрольному посту «Нелипівка». Вони були завантажені продуктами вартістю понад 150 тисяч гривень та прямували поза контрольним пунктом «Зайцеве». Всі транспортні засоби передані представникам ДФС для прийняття правового рішення.

  Через контрольні пункти «Георгіївка» та «Зайцеве» прослідували 6 вантажних автомобілів з гуманітарною допомогою. Автомобілі перевозили продуктові та гігієнічні набори, будівельні матеріали вагою близько 70 тонн для жителів Донецької області від Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Також  через контрольний пункт в'їзду-виїзду «Новотроїцьке» прослідували 12 вантажних автомобілів з будівельними матеріалами загальною вагою понад 200 тонн від чеської благодійної організації «Людина в біді».