• In English
 • Голова Держенергоефективності: Енергоефективність не проблема номер один української економіки, а точка її росту
  опубліковано 11 листопада 2015 року о 09:04

  10 листопада 2015 року у місті Києві відбулося урочисте відкриття щорічної Виставки та Форуму, які вже стали традиційною діловою платформою обміну досвідом між владою, бізнесом та міжнародними експертами у сфері енергоефективності, енергозбереження та відновлюваної енергетики.

  Участь у церемонії відкриття взяли: Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Олександр Домбровський – народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; Марюс Януконіс – Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні; Андрій Пишний – Голова правління «Ощадбанк»; Андрій Коболєв – Голова НАК «Нафтогаз України».

  «Зараз ми є учасниками великого амбітного проекту реформування країни в цілому», - наголосив Геннадій Зубко, відкриваючи Форум.

  «Ми працюємо на законодавчому рівні, проте, без правильних інженерних рішень, інновацій, повернення науки в теплоенергетику, електроенергетику складно говорити про підвищення енергоефективності», - повідомив  Олександр Домбровський – народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки та додав, що досягти амбітної мети можемо завдяки консолідації зусиль.

  Відкриваючи Форум та Виставку Голова Держенергоефективності, Сергій Савчук привітав учасників та зазначив, що сьогоднішні заходи будуть надзвичайно цікавими і для тих, хто представляє обладнання та техніку і для тих, хто цікавиться інвестиціями в сферу енергоефективності.

  «Ринок енергозбереження надзвичайно амбітний по коштам. Якщо говорити про житловий фонд -  80% потребує утеплення. Для цього необхідно 35 млн. євро. Якщо говорити про бюджетну сферу, то це також напрямок куди потрібно залучати інвестиції, зокрема в рамках ЕСКО-механізмів, впроваджених цього року. Цей ринок сягає 4,5 млрд. євро. Щодо розвитку відновлюваних джерел енергії, то Урядом минулого року було прийнято Національний план дій до 2020 року, необхідний обсяг інвестицій 16,5 млрд. євро. Звичайно, це великі кошти, яких держава не має. Тому, нам потрібні інвестиції», - повідомив Сергій Савчук.

  За його словами механізми, які передбачають повернення коштів для інвесторів, частково закладені в нормативній базі, яка прийнята і над якою працюємо. В рамках Форуму буде багато тематичних панелей, в яких кожен зможе отримати достатньо інформації щодо сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики, обмінятися досвідом та залучити партнерів.

  «Десятиліттями стверджували, що енергоефективність – проблема номер один української економіки. Насправді – це не проблема, а точка росту. Ринок термомодернізації лише житлового фонду України за оцінками міжнародних експертів – понад 50 млрд. доларів. І ми разом з Урядом та Держенергоефективності запустили цей ринок. Склали просту й прозору програму кредитування утеплення житла українців. За цією програмою Уряд компенсує від 20 до 70% тіла кредиту. Програма діє лише з травня. 9 з 10 кредитів видає державний Ощадний банк. Швидкість видачі в Ощадбанку - 800 кредитів за день. Їх отримали понад 50 тисяч українських родин на загальну суму 800 млн. грн. Зокрема й півсотні ОСББ. Це промислові масштаби. І це тільки початок. Добрий початок. Тож, ми запрошуємо закордонних і вітчизняних інвесторів до співпраці. Це вигідно, безпечно й перспективно», - зауважив Андрій Пишний – Голова правління «Ощадбанк».

  У свою чергу Андрій Коболєв – голова правління НАК «Нафтогаз України» зазначив: «Сьогодні енергозбереженню немає альтернативи. Це питання виживання української економіки. Не може бути ефективною країна, яка на одиницю продукції витрачає у три-чотири рази більше енергії, ніж інші. Те саме стосується обігріву житла. Запровадження в Україні прозорого, конкурентного ринку газу сприятиме комерційній ефективності проектів з енергомодернізації промислових підприємств та житлового фонду. Ми не настільки багата держава, щоб опалювати повітря».

  Довідково

   Після офіційного відкриття цьогорічної Виставки та Форуму учасники та гості відвідали експозицію «Енергоефективність. Відновлювана енергетика - 2015».