• In English
 • На другому відкритому аукціоні Держгеонадра України залучили до державного бюджету майже 15 млн. гривень
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 18:52

  Державна служба геології та надр України провела другий у цьому році відкритий аукціон з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. За результатами відкритих торгів сукупну початкову вартість продажу лотів вдалося збільшити у понад 5 разів – з майже 2,8 млн. грн. до 14,8 млн. гривень. А один із лотів – Бистрицька площа – пішов з молотка за рекордну суму в 12 млн. грн., що майже у 76 разів перевищує початкову ціну лоту.

  На аукціоні загалом були виставлені 5 нафтогазових ділянок (нафта, газ, природний конденсат): Бистрицька, Південнозалужанська, Сторонська та Гуменецька площі, розташовані у Львівській обл., а також Новософіївська площа – у Харківській області.

  «Відбувся другий аукціон, який продовжив практику відкритих торгів. Державна служба геології та надр України вважає залучення інвесторів однією зі стратегічних задач, оскільки це дозволить активізувати роботу галузі та отримувати регулярні надходження до держбюджету у вигляді податків від надрокористувачів. Саме проведення відкритих аукціонів є одним із ключових стимулів для притоку інвестицій в галузь», – зазначив Микола Бояркін, т.в.о Голови Державної служби геології та надр України.

  Аукціон відбувся 10 листопада 2015 року у приміщенні Держгеонадр України у присутності ЗМІ та в супроводі он-лайн-трансляції в режимі реального часу. Особливістю нинішнього аукціону стало анонсування його проведення у провідних нафтогазових західних ЗМІ Oilvoice та IHS.

  Практика проведення прозорих відкритих аукціонів була запроваджена у 2015 році. За підсумками першого такого аукціону, який відбувся 24 липня цього року, вдалося залучити до держбюджету близько 38,5 млн. грн. (без урахування вартості викупу геологічної інформації). При цьому стартова ціна 6 лотів першого аукціону була більшою ніж у 4 рази за стартову ціну 5 лотів другого аукціону.

  Держгеонадра України планує до кінця поточного року провести третій відкритий аукціон з продажу спецдозволів.