• In English
 • Більше 25 тис. ВІЛ-інфікованих пацієнтів вчасно отримають антиретровірусну терапію завдяки спільним зусиллям МОЗ та ЛЖВ
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 15:40

  До 15 листопада 2015 року до України прибуде партія антиретровірусних препаратів для забезпечення життєво необхідної терапії для більш, ніж 25 тис. ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД громадян України.

  Це стало можливим завдяки контракту, підписаному між ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» та індійським виробником «Сан Фармасьютікал Індастріз Лімітед» 27 жовтня 2015 року. Об’єм ліків, що надійдуть з Індії, дозволить повністю покрити потреби пацієнтів до квітня 2016 року.

  МОЗ України звернулося до керівництва «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ» з проханням допомогти у забезпеченні безперервної терапії для людей з ВІЛ/СНІД статусом через ситуацію, що склалася компанією-посередником «Вектор Фарма», яка у 2014 році виграла тендер МОЗ на постачання у 2015 році антиретровірусних препаратів для більш, ніж 20 тис. ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД громадян України, проте спромоглася забезпечити лише 20% запланованих об’ємів.

  «Компанія, яка виграла тендер на постачання річних об’ємів необхідних препаратів і якій МОЗ перерахував 100% відповідних коштів, на сьогоднішній день спромоглася забезпечити лише 20% запланованих об’ємів. Наявних ліків вистачає до кінця листопада 2015 року. Враховуючи ситуацію, ми терміново звернулися до керівництва ЛЖВ з проханням допомогти нам у скрутній ситуації та перекрити потреби пацієнтів за рахунок бюджету Мережі, адже, під загрозою були життя людей. Ми отримали дуже швидку позитивну реакцію. У результаті ВІЛ-інфіковані та хворі на СНІД громадяни України повністю забезпечені необхідною терапією до квітня 2016 року включно», – відзначає Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.

  «Наше головне завдання – забезпечити безперервну антиретровірусну терапію для пацієнтів зі статусом ВІЛ/СНІД. Тому, коли ми отримали тривожний сигнал від Міністерства, відразу ж звернулися до наших партнерів «Сан Фармасьютікал Індастріз Лімітед» із запитом щодо необхідних препаратів у короткі строки. Ми отримали не тільки позитивну відповідь щодо об’ємів, нам також вдалося домовитися з партнерами на предмет відстрочки платежу – ліки прибудуть до 15 листопада 2015 року, а усі розрахунки з нашого боку буде здійснено у березні 2016 року», – підкреслює голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Володимир Жовтяк.

  Вартість контракту складає 685 тис. доларів США. Це майже на 50% менше суми, що фігурувала у договорі між МОЗ України та компанією ТОВ «Вектор Фарма» за тендерами Міністерства 2014 року. Даного зниження вартості препаратів вдалося досягти у ході багатоступеневих переговорів між Міністерством охорони здоров’я України, керівництвом ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» та компанією «Сан Фармасьютікал Індастріз Лімітед».