• In English
 • Держенергоефективності розширює співпрацю з USAID
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 09:33

  9 листопада Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч із представниками технічного аудиту Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», з якими обговорив ефективність співпраці Агентства з Проектом.

  У ході зустрічі Сергій Савчук зауважив, що Агентство у своїй діяльності керується досвідом європейських країн і співпрацює з багатьма міжнародними організаціями. «Ми високо цінуємо співробітництво з USAID, консультаційну та інформаційну допомогу під час реалізації законодавчих ініціатив Уряду у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, адаптації українського законодавства до європейського», - наголосив Голова та додав, що Проект надає допомогу, зокрема, щодо розробки законопроекту «Про енергетичну ефективність будівель».

  За словами Голови, важливою частиною технічної допомоги від Проекту є сприяння популяризації питань підвищення енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. Проект надав підтримку під час організації Форуму енергоефективного партнерства, який проходив 22 травня 2015 року, а також VII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з енергоефективності та відновлюваної енергетики, відкриття якого відбудеться 10 листопада у Міжнародному виставковому центрі.

  Також Проект долучився до реалізації впровадженого Держенергоефективності «Плану 473», а саме - широкомасштабної інформаційно-роз'яснювальної кампанії з питань енергоефективності, яка проходила в районних центрах країни. На сьогоднішній день проведено 459 семінарів-практикумів.

  Сергій Савчук зазначив, що Держенергоефективності зацікавлене у подальшій співпраці з Проектом, зокрема, щодо напрацювання методології визначення базового рівня споживання енергії, що є важливим підзаконним актом для запровадження ринку енергосервісу в бюджетній сфері України. За його словами, нагальним на сьогодні є й питання системи моніторингу у сфері енергоефективності.

  «Агентство активно працює над створенням Фонду з енергоефективності. Ми зацікавлені у консультаціях експертів та залученні інвестицій», - сказав  Сергій Савчук.

  Він також наголосив, що доцільно розширити співпрацю Агентства та Проекту в напрямку залучення малозабезпечених верств населення (отримувачів житлових субсидій) до програм енергоефективності, зокрема із застосування кращого західного досвіду щодо надання субсидій. Мета – надати можливість спрямування коштів на реалізацію енергоефективних заходів.

  Загалом сторони визнали необхідність продовження співпраці Держенергоефективності та Проекту USAID.

  Довідково

  Держенергоефективності співпрацює з Проектом USAIDуніципальна енергетична реформа в Україні" в рамках меморандуму про взаєморозуміння, підписаного 13 березня 2014 року.