• In English
 • Інна Совсун: Розробка стандартів у галузі "Право" підвищить якість юридичної освіти
  опубліковано 09 листопада 2015 року о 19:05

  9 листопада 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась презентація проекту стандарту вищої юридичної освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, у якій взяли участь перший заступник Міністра Інна Совсун, а також представники ОБСЄ та USAID.

  Інна Совсун зазначила важливість проведення реформи юридичної освіти, оскільки вона безпосередньо пов’язана з судовою реформою та реформою правоохоронних органів. «Ми маємо чіткий план дій - у цьому навчальному році ввести стандарт юридичної освіти, а також пілотний проект з тестування юристів-бакалаврів при вступі на магістерську програму», - повідомила перший заступник Міністра.

  За словами Інни Совсун, триває робота по створенню науково-методичної ради при Міністерстві, після якої будуть створюватися науково-методичні комісії, які затверджуватимуть стандарти, зокрема, з юридичної освіти. Склад ради та комісій формуватиметься на конкурсній основі. Міністерство планує ввести такі ж стандарти з інших спеціальностей. Як пояснила перший заступник Міністра, стандарт описуватиме компетенції, якими повинен володіти випускник. «Стандарт не вказуватиме університетам, які предмети викладати», - наголосила Інна Совсун.

  З наступного навчального року Міністерство планує зробити обов’язковим тестування бакалаврів-юристів при вступі на магістратуру. На думку першого заступника Міністра, таке тестування дозволить покращити якість юридичної освіти, а також більш об’єктивно оцінювати рівень їх знань. Сьогодні вже близько 30 вищих навчальних закладів виявили бажання долучитися до проекту.

  Посол Вайдотас Верба, координатор проектів ОБСЄ в Україні, зазначив, що з 2006 року ОБСЄ працює над вдосконаленням української юридичної освіти. «Важливо, щоб усі країни ОБСЄ створювали демократичні інституції. Тому ми тісно співпрацюємо з українським Урядом та провідними університетами в розробці стандартів правової освіти», - наголосив Вайдотас Верба.

  Заступник керівника проекту USAID «Справедливе правосуддя» Наталія Петрова зазначила, що сучасні умови економіки та потреби правової держави потребують нової якості підготовки юристів. «В умовах верховенства права країні потрібні юристи, які знають і поважають моральні цінності та ідеали демократії», - сказала Наталія Петрова.

  Як повідомив член Вищої ради юстиції Андрій Бойко, проект стандарту освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня вищої юридичної освіти передбачає збільшення обсягів вивчення професійно орієнтованих дисциплін, навчально-виробничої практики, а також обов’язкове вивчення всіх фундаментальних галузей права. Проект стандарту пропонує зробити фіксованими терміни навчання : чотири роки для бакалаврів та п’ять – для магістрів.