• In English
 • Інна Совсун взяла участь у роботі 38-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО
  опубліковано 09 листопада 2015 року о 14:57

  Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун взяла участь у роботі 38-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО (Париж, 3-18 листопада 2015 року) як член офіційної делегації України.

  Перший заступник Міністра працювала у профільній Комісії з питань освіти, де, зокрема, розглядався звіт щодо напрацювання Глобальної конвенції з визнання кваліфікацій у вищій освіті.

  Під час засідання Комісії у своєму виступі Інна Совсун зазначила, що розробка такого універсального документу є вкрай важливою задля розвитку академічних зв’язків та мобільності студентів. Загальноприйнята та зрозуміла система визнання документів про вищу освіту має сприяти міжуніверситетським обмінам та працевлаштуванню.

  Як підкреслила Перший заступник Міністра, така Глобальна конвенція має брати до уваги ті специфічні виклики, що склалися в Україні та деяких інших країнах, а саме тимчасову окупацію чи невизначений статус територій. Інна Совсун заявила, що Україна не визнає документи про освіту, видані окупаційною владою на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу, та відповідно не може проводити процедуру їхнього визнання. Проте трапляються випадки, коли дипломи з цих територій заміняють на дипломи з  російських університетів, намагаючись таким чином уникнути неможливості визнання недійсних документів.

  Перший заступник Міністра наголосила на питанні визнання недійсних документів на засіданні профільного комітету Генеральної конференції ЮНЕСКО та закликала міжнародних партнерів звертатись до Міністерства освіти і науки України щодо усіх документів про освіту, які ті отримують для процедури визнання від громадян Росії, чи жителів Криму, якщо такі документи містять незрозумілу чи підозрілу інформацію.

  Окрім того, було підкреслено, що Україна готова розробити окремий порядок для власників документів про освіту з Криму, які було отримано після окупації Автономної Республіки Крим Російською Федерацією. Міністерство освіти і науки України напрацьовує відповідну процедуру.