• In English
 • Еміне Джеппар: Окупаційна влада грає в "російську рулетку" із громадянами України в Криму
  опубліковано 09 листопада 2015 року о 10:56

  6 листопада під стінами Посольства РФ в Україні відбулась мирна акція спротиву у відповідь на чергову хвилю репресивних дій російської окупаційної влади в Криму по відношенню до кримських татар. Ініціаторами заходу стали представники Меджлісу кримськотатарського народу в Києві та радник Міністра інформаційної політики України з питань Криму Еміне Джеппар.

  «В рамках мирної акції ми провели флеш-моб «Півострів Страху». Люди із закритими обличчями вишикувались уздовж посольського паркану на знак того, що сьогодні в Криму не можна вільно висловлювати свою думку. Люди із закритими обличчями – це прості кримчани, публічна підтримка якими українського Криму створює ризики для них та членів їх сімей», - зазначила Еміне Джеппар.

  Учасники акції нагадали про політичних в’язнів-заручників: Надії Савченко, Ахтема Чійгоза, Мустафи Дегерменджі, Алі Асанова, ТаіраСмєдляєва, РустемаВаітова, Руслана Зєйтуллаєва, Нурі Прімова, Фєрата Сайфуллаєва, Олега Сєнцова, Геннадія Афанасьєва, Олексія Чірнія, Олександра Кольченка, Олександра Костенка та Юрія Ільченка, а також заявили про утиски свободи слова і преси на окупованому півострові. «Окупаційна влада заявляє, що в Криму немає місця ворожим ЗМІ. На цій підставі всі українські ЗМІ були заборонені, а журналісти - оголошені екстремістами. Більшість з них була змушена залишити Крим", - сказала радник Міністра.

  За її словами, медіа-переселенцями стали телеканали «ATR» та «Чорноморська ТРК», «Центр журналістських розслідувань», «QHA», «События Крыма», «BlackSeaNews», «ІРС-Севастополь». «Чисельні обшуки, арешти, штрафи, ув’язнення, кримінальні справи, тиск – це «російська рулетка» в яку грає окупаційна влада із громадянами України в Криму, незалежними ЗМІ і незалежними журналістами», - підкреслила Еміне Джеппар.

  Мирна акція була підтримана лідерами кримськотатарського народу – Уповноваженим Президента України з питань кримськотатарського народу, народним депутатом Мустафаю Джемілєвим, очільником Меджлісу кримських татар, народним депутатом Рефатом Чубаровим, кримськими організаціями переселенців, а також кримськотатарською громадою.