• In English
 • Володимир Демчишин впевнений, що вугілля та газу на зиму вистачить, відключень не буде, а нова лінія РАЕС-Київ забезпечить додаткову 1тис. МВт в ОЕС України
  опубліковано 06 листопада 2015 року о 19:50

  6 листопада 2015 року у Верховній Раді під час години запитань до Уряду Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин розповів про те, що вугілля та газу на зиму вистачить, відключень не буде, а нова лінія РАЕС-Київ забезпечить додаткову 1тис. МВт в ОЕС України.

  «Хочу Вас заспокоїти. На даний момент на складах електростанцій щонайменше на 900 тис. тонн більше (вугілля) ніж в минулому році. Наразі це 2,5 млн. тонн вугілля. Цього для опалювального сезону достатньо щоб входити в нього зі спокійною душею і впевненістю в тому, що ніяких відключень не буде», - заявив Міністр.

  Він також повідомив, що коштів для подальшої закупівлі вугілля достатньо. Раніше залучені від Ощадбанку 2 млрд. грн. використовуються на закупівлю вугілля. Також В Володимир Демчишин нагадав про 100% рівень розрахунків за електроенергію, що дозволить і в подальшому закуповувати паливо для проходження зими.

  Достатньо також і газу, - запевнив Міністр енергетики та вугільної промисловості, адже цього року закупили на 1 млрд. кубометрів газу більше, аніж в попередні роки.

  «З таким об’ємом, я впевнений, ми пройдемо опалювальний сезон без будь-яких несподіваних ситуацій», - переконаний Володимир Демчишин.

  Міністр також розповів про роботу із залученню додаткової енергії в ОЕС України для подальшого сталого постачання споживачам. Це стане можливим після підключення високовольтної лінії Рівненська станція – Київ, що залучить в енергосистему додатковий 1 МВт потужності.

  «Ця робота буде закінчена до 12 листопада», - повідомив Володимир Демчишин.