• In English
 • Юрій Гусєв: "Міністерство оборони України працює над дорожньою картою переходу і впровадження у Збройних Силах України стандартів НАТО"
  опубліковано 06 листопада 2015 року о 13:46

  Сьогодні, 6 листопада, в Будинку Уряду відбувся брифінг за участю заступника Міністра оборони України Юрія Гусєва та керівника Проектного Офісу Реформ Андрія Загороднюка щодо попередніх підсумків роботи Проектного офісу реформ та перспектив формування стратегічного бачення розвитку системи забезпечення Збройних Сил України.

  За словами Юрія Гусєва, Міністерство оборони є першим і поки що єдиним відомством, яке впровадило електронні закупівлі, що дозволило з червня поточного року заощадити більше 176 мільйонів гривень.

  Впроваджено 5 стандартів НАТО STANAG, що, у свою чергу, дозволило розробити понад 30 технічних умов предметів речового забезпечення Збройних Сил України.

  За рішенням Міністра оборони України створено Центр розвитку та супроводження матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України.

  У кількох військових частинах впроваджено експеримент з харчування, який також відповідає стандартам НАТО.

  «Сплановано розширення цього експерименту. Зокрема, щоб зробити його більш системним залучатимемо експертів Альянсу», – підкреслив заступник Міністра оборони України.

  Як наголосив Юрій Гусєв, розроблена та впроваджується система корпоративного управління у Міністерстві оборони України. У цьому контексті він звернув увагу на плідну співпрацю Ради реформ Міноборони з провідними світовими консалтинговими компаніями.

  «Запущено систему «Е-здоров’я», що дозволяє вести електронні медичні картки військовослужбовців, які проходять лікування. Ця система впроваджена вже у низці закладів охорони здоров’я Міністерства оборони України і працює поки що в тестовому режимі, однак до кінця поточного року ми плануємо поставити її «на озброєння», – повідомив Юрій Гусєв.

  За інформацією заступника Міністра оборони України, розроблено електронну систему обліку за напрямами «Майно» і «Житло», також завершується підготовка до запуску нового пілотного проекту з логістики.

  «Наступного місяця у координації з траст-фондом НАТО буде відкрито систему логістики речового майна, що охопить всю вертикаль постачання від Тилу Збройних Сил України до одного з об’єднаних центрів забезпечення, і далі до кількох бригад і батальйонів, – підкреслив Юрій Гусєв. – Ми говоримо про принципово іншу систему з логістики, якої до цього в Збройних Силах України ніколи не було».

  За його словами, наступного року траст-фонд планує виділити необхідні кошти для розширення цього проекту на інші об’єднані центри забезпечення. Тому зараз триває активна робота над тим, аби отримати ліцензію на відповідне програмне забезпечення, і, відповідно, швидко залучити наступних споживачів.

  «Під час засідання Ради реформ, яке відбулося минулої п’ятниці, Міністром оборони України поставлено завдання сформувати дорожню карту переходу і упровадження у Збройних Силах України стандартів НАТО», – підсумував Юрій Гусєв.