• In English
 • Юрій Гусєв: Ми високо цінуємо підтримку, яку надають наші американські колеги Україні
  опубліковано 05 листопада 2015 року о 18:47

  5 жовтня у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України пройшли українсько-американські консультації з питань оборони під головуванням заступника Міністра оборони України Юрія Гусєва та помічника Міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Еліси Слоткін.

  У ході консультацій представники делегацій основну увагу звернули на систему управління Збройними Силами України. Окрім цього, обговорили особливості реформування ЗС України, стан реалізації антикорупційної програми Міністерства оборони України та перспективи розвитку двостороннього українсько-американського співробітництва у військово-технічній сфері.

  Представники делегацій зосередилися на питанні впровадження логістики у рамках інтеграції України до НАТО. Важливо, що найближчим кроком буде розробка спільної дорожньої карти п’ятирічного співробітництва України зі США.

  «Хочемо висловити подяку делегації США за те, що знайшли час і приїхали до Києва, аби налагодити спільне співробітництво із Генеральним штабом ЗС України, Міністерством оборони та «Укроборонпромом» саме для того, щоб впроваджувати в Україні стандарти НАТО та удосконалювати реформування ЗС України, – зазначив заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв. – Також ми високо цінуємо підтримку, яку надають наші американські колеги Україні. Зокрема, вдячні за виділення у 2016 році додаткових 300 мільйонів доларів для впровадження реформ у Міністерстві оборони України і Збройних Силах України».

  Помічник Міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Еліс Слоткін висловила переконання, що ситуація, яка склалася у світі, та в Україні зокрема, вимагає регулярного проведення подібних двосторонніх переговорів.

  «США вважає, що агресивні дії з боку РФ загрожують Україні та іншим Європейським країнам. Попри те, що активність військових подій на сході України зменшилася, США будуть і в подальшому слідкувати за перебігом подій на Донбасі, та не зменшуватимуть тиску на країну-агресора, допоки не настане мир», – зазначила Еліс Слоткін.

  Окрім цього, Еліс Слоткін запевнила, що допомога, яка надавалася Україні у вигляді технічного забезпечення: «Хамерів», приладів нічного бачення, бронежилетів тощо припинятися не буде, а найближчим часом Збройні Сили України отримають спеціальні станції контрартилерійського вогню.

  «США залишаються вірними своїм зобов’язанням щодо подальшої підтримки України у її боротьби за незалежність та територіальну цілісність, – зазначила Еліс Слоткін. – Я з нетерпінням очікую на ту роботу, яку будемо виконувати разом українськими колегами з метою подальшого поглиблення та розбудови взаємовідносин між Україною та США».

  За результатами обговорень сторони підписали спільний Протокол українсько-американських консультацій з питань оборони.