• In English
 • Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк відвідає Ригу для першої в історії спільної зустрічі Глав Урядів країн Балтії та України
  опубліковано 04 листопада 2015 року о 15:46

  5 – 6 листопада Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк відвідає Латвійську Республіку з робочим візитом на запрошення своєї латвійської колеги Лаймдоти Страуюми.

  У рамках візиту відбудеться перша в зовнішньополітичній практиці спільна зустріч керівників урядів України і Балтійських держав - Прем’єр-міністрів Арсенія Яценюка, Лаймдоти Страуюми (Латвія), Альгірдаса Буткявічюса (Литва) та Тааві Рийваса (Естонія). Новий формат діалогу має на меті зміцнити й розширити стратегічну балто-українську взаємодію. Передбачається, що переговори керівників Урядів будуть зосереджені на питаннях підтримки процесу мирного врегулювання в регіоні, солідарності й спільній протидії російській агресії проти нашої держави і фундаментальних принципах міжнародного співжиття. Також обговорюватимуться питання розвитку політичного, економічного і гуманітарного співробітництва, практичної допомоги у справах реформ в Україні та європейської інтеграції.

  У Ризі окремо відбудуться переговори Арсенія Яценюка з Главою латвійського Уряду Лаймдотою Страуюмою, присвячені актуальним завданням двосторонньої співпраці та внутрішньодержавних перетворень. Ця тематика також буде в центрі уваги зустрічей Прем’єр-міністра України з Президентом Латвії Раймондсом Вейонісом та спікером Саейму (парламенту) Інарою Мурнієце.

  Програма візиту Арсенія Яценюка передбачає зустрічі з Віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом, відвідання центру НАТО із стратегічних комунікацій та відомої Ризької української школи.

  Прем’єр-міністр України візьме участь у 10-й ювілейній Ризькій конференції – авторитетного міжнародного форуму, цьогоріч присвяченого темі геоекономіки.

  Історичною подією в рамках візиту стане спільне відкриття прем’єр-міністрами України і Латвії пам’ятника Тарасові Шевченку в Ризі.