• In English
 • Енергоефективність має стати "точкою росту" української економіки, - Геннадій Зубко
  опубліковано 03 листопада 2015 року о 16:48

  Зростання економік країн Східної Європи починалося після впровадження заходів з енергоефективності. Енергоефективність має  стати «точкою росту» української економіки.

  Про це сказав Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час виступу рамках заходу «Київські дискусії з питань енергетичної політики».

  «Україна, яка знаходиться на стадії активного впровадження проектів з енергоефективності, відкриває європейським партнерам перспективи та шляхи інвестування в ринок розміром 55 млрд. євро.», - сказав Геннадій Зубко.

  «Наша держава будує прозору та зрозумілу для інвестицій стратегію енергоефективності в законодавстві. Ухвалений закон про енергосервісні компанії мотивує бюджетні установи впроваджувати енергоефективність та створює інтерес для інвесторів. Окрім того, ухвалено закон про спільну власність житлового сектору», - пояснив Віце-прем'єр-міністр України.

  За словами Геннадія Зубка, Україна спільно з німецьким Урядом вже зробила перший крок до створення нового ринку енергоефективності, розробивши концепцію Фонду енергоефективності – S2I, запуск якого запланований на 2016 рік.

  «На сьогодні Євросоюз активно долучився до створення моделі Фонду енергоефективності S2I. Це фонд, який може ефективно працювати для мотивації капіталовкладень не тільки українців, а й іноземних компаній, банків, - наголосив урядовець. - Модель цього фонду дозволить заощадити субсидії, які надаються Урядом на компенсацію вартості житлово-комунальних послуг. Ці субсидії можуть бути спрямовані у Фонд і використані на програми енергоефективності».

  «Ми чекаємо приходу в Україну європейських енергосервісних компаній разом із технологіями та інвестиціями в напрямку термомодернізації», - сказав Віце-прем'єр-міністр України.

  Геннадій Зубко запевнив, що в свою чергу кожне інвестоване євро повернеться іноземним партнерам із великим прибутком, адже, за оцінками, річний потенціал ринку може сягати майже 2 мільярдів євро та до 100 тисяч робочих місць. «Кожна гривня вкладена в енергоефективність витрачається значно ефективніше, ніж виробництво нової енергії», - наголосив він.