• In English
 • Усі системи життєзабезпечення Сватового відновлено, - Геннадій Зубко
  опубліковано 02 листопада 2015 року о 14:38

  На даний час всі системи водопостачання та водовідведення, газозабезпечення, електропостачання, теплопостачання і зв'язку у Сватовому працюють у штатному режимі. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко за першими підсумками роботи експертної групи, яка працює в місті.

  «Представники органів місцевого самоврядування попередньо оглянули 70% житлового фонду міста. Встановлено, що в результаті детонування боєприпасів, що зберігаються на складах у Сватовому, повністю знищено і не підлягає відновленню одне індивідуальне житлове будівництво. Ще одне індивідуальне житлове будівництво отримало збиток, оцінюваний в більш ніж 80%. Відновлення домобудівництва за попередньою оцінкою не є доцільним», - розповів Геннадій Зубко.

  За його словами, мешканці цих будинків отримали тимчасове житло. Місцева влада вирішує питання про придбання для потерпілих нового помешкання.

  Віце-прем’єр-міністр відзначив, що з 6500 індивідуальних домоволодінь садибного типу 541 потребує заміни віконних і дверних блоків, у тому числі міжкімнатних. У 354 з них треба відремонтувати покрівлі. З 30 багатоповерхових багатоквартирних житлових будинків 16 вимагають ремонту покрівлі. За попередньою оцінкою, в цих багатоквартирних житлових будинках потрібно замінити 360 віконних блоків.

  За словами урядовця, в один багатоквартирний житловий будинок влучив боєприпас. Це призвело до обвалення частини зовнішньої стіни в районі двох квартир. Фахівці експертної будівельної організації аналізують можливості проведення ремонтних робіт у цьому будинку.

  «Різного ступеня пошкодження зазнали також школа мистецтв, будівля управління пенсійного фонду, будівля міської ради, гімназія, три з чотирьох загальноосвітніх шкіл, центр розвитку дитини, три дитячих дошкільних навчальних заклади, школа-інтернат для глухонімих, будівля Сватівської міської лікарні», - зазначив Геннадій Зубко.

  За його словами, понад 85% ушкоджень – це локальні осколкові пошкодження покрівлі і зовнішніх стін будівель і споруд, ударні руйнування та деформації заповнення віконних і дверних прорізів, а також вплив відкритого вогню.

  Нагадаємо, 29 жовтня 2015 року сталися вибухи та пожежа на військових складах у місті Сватове Луганської області. За дорученням Прем'єр-міністра України Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко направив до Сватова експертну групу для оцінки збитків, нанесених внаслідок надзвичайної ситуації.

  Завданнями цієї групи є складення дефектних актів, визначення стану пошкоджень будівель у місті, складення кошторису, а також визначення суми, яку буде виділено із резервного фонду державного бюджету на відшкодування завданих збитків в результаті вибухів та пожежі на військових складах.