• In English
 • Стартував набір до Бюро протидії наркозлочинності
  опубліковано 30 жовтня 2015 року о 17:23

  З 30 жовтня почався конкурсний набір в Бюро протидії наркозлочинності. Уже наприкінці січня 2016 року перші співробітники Бюро протидії наркозлочинності приступлять до роботи.

  Як повідомив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, створення абсолютно нової структури - Бюро протидії наркозлочинності - є ще одним етапом у процесі формування нової системи Національної поліції.

  Основна функція БПН - боротьба з розповсюдженням наркотиків на всіх рівнях, а також збір та обробка інформації для кримінального переслідування винних у наркозлочинах.

  Завдяки змінам в структурі мінімізується корупційний ризик використання співробітниками БПН свого статусу з метою вимагання хабарів: агенти працюватимуть у складі мобільних оперативних груп по 10-15 чоловік без прив'язки до певної адміністративно-територіальної одиниці.

  БПН матиме якісно нову структуру, обумовлену предметною юрисдикцією і функціоналом Бюро: агенти виконують тільки ті функції і завдання, які покладаються на них законом.

  Штат БПН буде сформований «з нуля»: до відбору не будуть допущені до 80% співробітників УПНОН, стосовно яких ведуться службові розслідування підрозділами внутрішньої безпеки МВС.

  Конкурс на посади в БПН відкритий як для цивільних осіб, так і для досвідчених оперативних співробітників і слідчих.

  Усі охочі кандидати зобов'язані пройти тест загальних навичок, який визначить вміння логічно мислити та рівень аналітичних здібностей, перевірку стану здоров'я, фізичної підготовки, психологічне тестування та співбесіду. У порівнянні з відбором в патрульну поліцію, відбір у БПН буде «ускладнений» тестом благонадійності, розробленим ізраїльськими фахівцями, і наркологічним тестом. Також до агентів БПН висуваються вищі вимоги з фізичної підготовки.

  Відбір проводиться на дві категорії посад в БПН: оперативних співробітників (агентів) і аналітиків. Перші будуть практичними співробітниками, тому ідеальний кандидат повинен перебувати у відмінній фізичній формі та володіти високим рівнем емоційного інтелекту, вміти налагоджувати контакти. Корпус аналітиків складе мозковий центр БПН, підсумки їх роботи надаватимуться підрозділам поліції для запобігання і припинення наркозлочинів.

  Для співробітників БПН передбачена хороша мотивація у вигляді заробітної плати 9 - 12 тис. гривень і соціальний пакет поліцейського, - зазначив Арсен Аваков.

  За словами Міністра, всі кандидати, які успішно пройшли відбір, будуть відправлені на 200-годинний курс навчання. Програма навчання передбачає інтенсив з тактики та психології, а також майстер-класи від іноземних фахівців, серед яких агенти американської Drug Enforcement Administration (DEA).

  Перші співробітники БПН приступлять до роботи вже в кінці січня 2016 року.

  Он-лайн анкети приймаються на сайті МВС з 30.10.2015р. по 13.11.2015 р.