• In English
 • Міністерство інфраструктури працює над упорядкуванням процесу визначення пунктів міжнародного поштового обміну
  опубліковано 29 жовтня 2015 року о 14:33

  Міністерство інфраструктури розробило проект Закону України «Про внесення змін до статті 233 Митного кодексу України», що має на меті удосконалити порядок визначення місць міжнародного поштового обміну. Відповідний документ розміщено на сайті Міністерства для публічного обговорення.

  Наразі після того, як втратив чинність Митний кодекс України від 2002 року, втратив чинність й відповідний Порядок визначення та обладнання місць міжнародного поштового обміну (ММПО), що діяв з 2010 року. Виник правовий вакуум – порядок відкриття та визначення ММПО ніяк не врегульовано законодавчо, що створює нерівні умови для роботи учасників ринку.

  Міністерство інфраструктури пропонує здійснювати митний контроль та оформлення міжнародних поштових відправлень у тих ММПО, що діють відповідно до правил та актів Всесвітнього поштового союзу. Останній розробив спеціальні процедури проходження відправлень для призначених операторів через митницю і для передачі авіакомпаніям, підтримуючи тісні зв’язки з ІАТА та Всесвітньою митною організацією. Це значно спрощує обмін міжнародною поштою в рамках актів ВПС.

  Наразі в Україні оператором поштового зв’язку, який виконує зобов’язання, що випливають із актів Всесвітнього поштового союзу, є лише УДППЗ «Укрпошта». В той же час, відповідно до Європейської поштової директиви, виконання якої взяла на себе Україна, передбачається можливість відкриття цього ринку для інших учасників.

  «Укрпошта» як національний оператор має 4 місця міжнародного поштового обміну: Київ, Одеса, Львів та Чоп, якими щорічно обробляється близько 27 млн. одиниць письмової кореспонденції та близько 3 млн. одиниць посилок. Ці пункти вже передбачають наявність митного контролю, відповідного обладнання та налагоджених технологічних процесів.

  На переконання директора департаменту управління об’єктами державної власності Міністерства інфраструктури Юрія Гвоздєва, здійснення обробки міжнародних відправлень в ММПО оператора, що діє у відповідності до норм Всесвітнього поштового союзу, є цивілізованим та безпечним варіантом функціонування ринку. «Після прийняття законопроекту комерційні підприємства, приватні оператори матимуть змогу співпрацювати з «Укрпоштою» на взаємовигідних договірних умовах. Робота на вже існуючих та облаштованих пунктах вигідна для операторів з операційної точки зору», – наголосив Юрій Гвоздєв.