• In English
 • Міністерство соціальної політики розвиває співробітництво з Радою Європи і Європейським комітетом соціальних прав
  опубліковано 29 жовтня 2015 року о 10:31

  Сьогодні у Мінсоцполітики відбувся міжнародний семінар з питань Європейської соціальної хартії (переглянутої) за участю Режіса Брійя, керівника Департаменту Європейської соціальної хартії, виконавчого секретаря Європейського комітету соціальних прав Ради Європи та Лаурі Леппіка (Естонія), члена Європейського комітету соціальних прав.

  Ініціатором проведення заходу було Міністерство соціальної політики на виконання Плану заходів щодо забезпечення виконання положень Хартії на 2015-2019 рр., затвердженого розпорядженням Уряду  від 14.05.15  № 450-р.

  З української сторони у заході взяли участь представники Мінсоцполітики, інших міністерств, Національної школи суддів, соціальних партнерів, наукових кіл і громадянського суспільства.

  У центрі уваги учасників міжнародного семінару було питання дотримання Україною положень пункту 7 статті 2 Європейської соціальної хартії (переглянутої) „Право на справедливі умови праці” – щодо забезпечення працівників, зайнятих на роботах у нічний час, можливістю користуватися заходами, які враховують особливий характер такої роботи, та пункту 4 статті 4 цього документа „Право на справедливу винагороду” – щодо розумного строку попередження про звільнення з роботи.

  Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Сергій Устименко у вітальній промові зазначив, що для приведення національного законодавства і практики його застосування у відповідність до положень Хартії буде використано два міжнародні інструменти:  Конвенцію Міжнародної організації праці № 171 про нічну працю, а також  Директиву № 2003/88/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 4 листопада 2003 року про деякі аспекти організації  робочого часу.

  Він також відзначив: „Ці два роки стали для України найскладнішими за всю історію незалежності нашої держави. Військові дії на Сході України призвели до того, що сьогодні ми маємо півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб. Це наші громадяни, їх сім’ї і діти, які залишилися без житла і роботи і потребують соціального захисту з боку Уряду України, а це означає і захисту своїх соціальних прав, передбачених Хартією”.

  У свою чергу пан Брійя наголосив, що основними принципами Ради Європи є права людини, верховенство права і демократія, і цей міжнародний семінар свідчить що Україна робить важливі кроки для забезпечення соціальних прав громадян, передбачених Європейською соціальною хартією (переглянутою), до якої Україна приєдналася у 2006 р.

  Учасники семінару були одностайні в тому, що захід сприяв кращому розумінню вимог Європейської соціальної хартії (переглянутої) для того, щоб реалізація соціальних прав була забезпечена на практиці на рівні передбачених Радою Європи стандартів.

  Сторони домовилися, що подібні заходи проводитимуться за підтримки Ради Європи протягом терміну реалізації Плану заходів щодо забезпечення виконання положень Хартії на 2015-2019 рр.