• In English
 • Представлено результати пілотного проекту з добровільного тестування працівників на ВІЛ
  опубліковано 29 жовтня 2015 року о 10:12

  У Черкаській області завершено пілотний проект Міжнародної організації праці (МОП) «Добровільне консультування і тестування на вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) для працівників». Проект був упроваджений спільно з Об’єднаною програмою ООН з ВІЛ/СНІД і Фондом народонаселення ООН.

  28 жовтня за участі фахівців Мінсоцполітики та низки інших державних органів, профспілок і неурядових організацій у Києві відбулося представлення результатів проекту. Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, Координатор системи ООН в Україні з гуманітарних питань, представник ПРООН у нашій країні Ніл Уокер і заступник Міністра – керівник апарату Міністерства соціальної політики України Віктор Іванкевич наголосили на важливості запровадження комплексних підходів до профілактики ВІЛ, у тому числі на робочих місцях, для досягнення глобальної цілі – зупинення епідемії СНІДу в світі до 2030 року.

  Віктор Іванкевич зазначив, що стан фізичного здоров’я суспільства обумовлений не тільки якістю медичних послуг, але й станом екології, спадковістю, а найбільше – способом життя громадян. Відтак важливим напрямком державної політики має бути донесення до людей інформації про важливість ведення здорового способу життя і особисту відповідальність кожної людини за стан свого здоров’я.

  «Спираючись на Національну стратегію тристороннього співробітництва з протидії ВІЛ у сфері праці на 2012-2017 рр., досвід пілотного проекту з організації тестування працівників на ВІЛ вартий поширення по всій країні», - переконаний заступник Міністра соцполітики.

  Зі свого боку, як повідомив Віктор Іванкевич, Мінсоцполітики вийшло з ініціативою проведення добровільного тестування співробітників апарату Міністерства на ВІЛ. «Сподіваємося, наша ініціатива спонукає інші центральні і регіональні органи влади залучити своїх співробітників до цього проекту і таким чином показати усьому суспільству приклад уважного ставлення до свого здоров’я», - сказав заступник Міністра.

  Результати проекту по Черкаській області були представлені його виконавцями. Протягом року ознайомлено з програмою близько 8 тисяч працівників і студентів, 2017 осіб пройшли тестування на ВІЛ. 7 осіб дізналися про свій ВІЛ-позитивний статус і були направлені для отримання послуг з лікування і підтримки. 22 медпрацівники пройшли навчання з дотестового консультування. 3 організації ухвалили програми профілактики ВІЛ на робочих місцях.

  Обговоривши набутий у Черкаській області досвід, учасники конференції ухвалили рекомендації з наступних кроків проекту добровільного тестування на ВІЛ на робочих місцях в Україні із залученням органів влади і неурядових організацій.

  Будуть визначені цільові області і підприємства для подальшого впровадження добровільного анонімного тестування на ВІЛ для працівників. Представники ООН висловили побажання, щоб один з етапів проекту був реалізований на контрольованій Україною території Донецької чи Луганської областей.