• In English
 • Майже півтисячі адвокатів успішно пройшли 8-й конкурс з відбору адвокатів до системи БПД
  опубліковано 28 жовтня 2015 року о 19:10

  493 адвокати успішно пройшли усі етапи 8-го конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

  Нагадаємо, що усього до участі у 8-ому конкурсі адвокатів подано 668 заяв від претендентів, що на 28% більше, ніж під час попереднього 7-го конкурсу, на 44% – ніж у рамках 6-го конкурсу, та майже вдвічі більше, ніж під час 5-го конкурсу, та свідчить про зростання рівня зацікавленості серед адвокатів до роботи в системі безоплатної правової допомоги.

  У письмовому тестуванні взяли участь 606 адвокатів, усі із яких були допущені до фінального, третього етапу конкурсу – індивідуальні співбесіди, що пройшли в регіонах у період із 12 по 20 жовтня.

  За результатами оцінювання поданих претендентами документів, письмового тестування й індивідуальних співбесід 493 адвокати набрали достатню кількість балів (3,7* і більше), та будуть включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

  «Кількість заяв від адвокатів, які виявили бажання взяти участь у нинішньому конкурсі, як і кількість тих із них, які успішно пройшли всі три його етапи, зростає, – повідомив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський. – За результатами нинішнього відбору до команди БПД зможуть приєднатися 493 адвокати, і це значно більше, ніж за результатами попередніх кількох конкурсів». Так, за результатами 5-го, 6-го та 7-го конкурсів, які пройшли впродовж 2014 – І півріччя 2015 року, до роботи в системі БПД було відібрано 308, 323 та 372 адвокати відповідно.

  Як зауважив директор Координаційного центру, результати останніх конкурсів свідчать про підвищення довіри адвокатів до системи БПД, підтримку її філософії, що заснована на забезпеченні конституційного права громадян на правову допомогу, та партнерській співпраці центрів і адвокатів у реалізації цього права.  «Рівень зацікавленості адвокатів до роботи в системі безоплатної правової допомоги зростає, що зумовлено добровільністю участі у ній адвокатів, можливістю паралельного ведення приватної практики, гнучкістю умов контрактів із центрами з надання БВПД, що враховують побажання адвокатів щодо їх навантаження, території роботи тощо»,–  зазначає Андрій Вишневський. Крім того, на думку директора Координаційного центру, прозора конкуренція між адвокатами за замовлення від держави є одним із ключових механізмів як забезпечення якості надання безоплатної правової допомоги,так і підвищення якості адвокатських послуг на ринку загалом.

  «Після того, як почалась цілеспрямована критика та дискредитація системи безоплатної правової допомоги, я вирішив взяти участь у 8-му конкурсі з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. Прийшовши на письмове тестування, я зрозумів, що я не один, у багатьох схожі думки! За результатами письмового тестування набрав 9.1 балів з 10 можливих. Мені дуже сподобалась процедура анонімного тестування –  все дуже об'єктивно та доброзичливо! Сьогодні пройшов співбесіду та маю надію, що я стану адвокатом системи БПД!», поділився враженнями від проходження конкурсу київський адвокат Роман Титикало.