• In English
 • Айварас Абромавичус: "Україна може і має увійти в топ-50 наступного рейтингу Doing Business"
  опубліковано 28 жовтня 2015 року о 18:16

  Згідно з рейтингом Doing Business 2016, який оприлюднив Світовий банк, Україна посіла 83-є місце з-поміж 189 країн світу за легкістю ведення бізнесу. Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус і директор Світового банку для Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан на спільному брифінгу у представництві банку прокоментували прогрес, який відбувся за рік.

  Попри складне макроекономічне і політичне становище, Україна продовжує вдосконалювати регуляторне середовище для підприємців, підкреслив пан Чімяо Фан.  

  «Надзвичайно приємно спостерігати, як Уряд України продовжує дотримуватися шляху реформування економіки та вживає таких необхідних кроків для спрощення ведення бізнесу, — вважає Чімяо Фан. — У той же час, такі зусилля — це лише початок. Ми готові й надалі надавати державним органам нашу підтримку у прискоренні реформування та перетворення України на якомога привабливіше місце для ведення підприємницької діяльності».

  У свою чергу, Айварас Абромавичус назвав амбітну мету економічних реформ у країні: «Наша мета - за два роки роботи Уряду зробити максимум, щоб Україна увійшла до світового рейтингу топ-50 країн, де бізнес почувається найкомфортніше», - заявив Міністр.

  У рейтингу Doing Business 2016 Світовий банк відмітив значний прогрес у сфері започаткування бізнесу, який дозволив Україні посісти 30 позицію, у порівнянні з 70-ю торік. В Україні скорочено час на реєстрацію підприємства платником податків та скасовано збір за державну реєстрацію бізнесу.

  Водночас, рейтинг не єдиний індикатор реформ. «У ньому враховано лише близько 10% ініціатив з дерегуляції та поліпшення інвестиційного клімату, які вже були проведені», - підкреслив пан Міністр.

  З цим погодився директор представництва СБ: «Показники рейтингу ведення бізнесу не охоплюють багато інших реформ, які є критичними для України: реформи у газовому секторі, у банківській сфері, боротьбу з корупцією, якість інфраструктури, макроекономічне середовище».

  Айварас Абромавичус нагадав, що навесні цього року парламент відхилив найбільш радикальні законопроекти Уряду щодо позицій в Doing Business та поліпшення бізнес-клімату, реалізація яких дозволила б Україні піднятись на 20-30 позицій у рейтингу. Інші реформаторські закони вступили в дію вже після «дедлайну» DB 2016 у червні, тому вони  впливатимуть вже на рейтинги наступного року. Це - скорочення ліцензій та сертифікатів, зниження кворуму для акціонерних товариств та захист міноритарних акціонерів.

  Міністр підкреслив, що багато сподівань реформатори пов’язують із 10 листопада, коли, в рамках Дня економічного розвитку і дерегуляції, на розгляд Верховної Ради буде запропоновано 15 законопроектів у п'яти секторах. Це пакети проектів у сферах: антимонопольного законодавства, залучення інвестицій, управління державною власністю, реформи державного контролю та нагляду, скорочення дозвільної документації.

  «Ми розраховуємо на те, що ці важливі для України рішення будуть прийняті, українському бізнесу стане працювати легше, і через рік ми побачимо позитивну динаміку в рейтингу Doing Business», - додав Айварас Абромавичус.