• In English
 • Презентовано нову громадську ініціативу з розвитку екологічної освіти та просвітництва "Уроки з охорони довкілля"
  опубліковано 28 жовтня 2015 року о 16:45

  У Києві відбулася прес-конференція, присвячена презентації нової громадської ініціативи з розвитку екологічної освіти та просвітництва «Уроки з охорони довкілля». У заході взяли участь заступник начальника відділу департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Фіцайло, завідувач кафедри  Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України Наталія Пустовіт, представники екологічних неурядових організацій.

  Як зазначила заступник начальника відділу департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Світлана Фіцайло, проект «Уроки з охорони довкілля» увібрав у себе всі найкращі напрацювання  попередніх ініціатив та спонукає до реальних дій,  змінює ставлення дітей та їх батьків до природи, а також сприяє зміцненню родинних зв’язків.  За її словами, дуже важливо розуміти, що ми маємо вкладати в молоде покоління, щоб зберегти наше майбутнє. Міністерство освіти і науки всіляко підтримує подібні корисні ініціативи. Навчальний посібник, який презентовано – унікальне видання, яке принесе екологічну грамотність в усі куточки нашої країни.

  Президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлана Берзіна зазначила, що зараз в Україні екологічна культура населення знаходиться на низькому рівні, на відміну від громадян західноєвропейських країн, економічно розвинутих країн Азії, США, Канади. На її думку, цей проект має змінити ситуацію на краще. Треба, щоб дитина могла замислитись та зрозуміти – як вона особисто може допомагати природі, змінювати екологію на краще, як зменшувати кількість відходів та оптимізувати власне споживання природних ресурсів. 

  Презентований на прес-конференції екологічний проект «Уроки з охорони довкілля» для учнів середніх класів увібрав в себе сучасні знання з екології, ботаніки та зоології. В рамках проекту розроблено посібник, план занять з дітьми в гуртках та методичні рекомендації вчителям для цікавої та доступної форми подачі навчального матеріалу. Головна мета проекту – мотивувати підростаюче покоління до розумного та дбайливого ставлення до довкілля, берегти ресурси та застосовувати модель екологічно-дружнього споживання. Проект ґрунтується на інтерактивній та переважно ігровій формі подачі інформації, передбачає практичну участь школярів у вирішенні тих чи інших екологічних проблем на регіональному рівні.

  Посібник для учнів «Уроки з охорони довкілля» має відповідний гриф Міністерства освіти і науки України. У ньому зібрано кращий вітчизняний та зарубіжний досвід з раціонального споживання природних ресурсів та збереження біосфери. Навчальний посібник спрямований на підвищення рівня екологічних знань та навичок учнів.