• In English
 • Міжнародні спостерігачі СММ ОБСЄ продовжують верифікацію у рамках другого етапу відведення озброєння на Донецькому напрямку
  опубліковано 28 жовтня 2015 року о 16:17

  У зоні АТО триває процес верифікації озброєння, відведеного від лінії розмежування у відповідності до доповнень до Комплексу заходів по виконанню Мінських домовленостей. У Донецькій області відбувається відвід танків, артилерії калібру до 100 міліметрів та мінометів калібру до 120 міліметрів від лінії зіткнення.

  Зокрема, учора на Донеччині патрулі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ разом із офіцерами української групи СЦКК під час робочої поїздки перевірили наявність танків у одному з районів за визначеними координатами. Додамо, що патрулі СММ ОБСЄ виконують поставлені перед ними завдання за повного сприяння сил АТО.

  Міжнародні спостерігачі отримали безперешкодний доступ до району зберігання відведеної техніки, можливість перевірити серійні номери озброєння, як це визначено у планах верифікації. Також міжнародні спостерігачі поспілкувались із особовим складом танкового підрозділу сил АТО.

  У процесі перевірки озброєнь, українська сторона СЦКК забезпечила взаємодію з СММ ОБСЄ та скоординувала з місією подальші дії щодо підготовки до відведення артилерійського озброєння від лінії зіткнення на території Донецької області та моніторинг і верифікацію цього процесу.

  «Попри окремі провокації незаконних збройних формувань ОРДО/ОРЛО, українська сторона продовжує виконувати Мінські домовленості та забезпечує чітке та прозоре виконання графіку відведення озброєння, про що сьогодні могли впевнитись спостерігачі ОБСЄ», - зазначив керівник української сторони СЦКК генерал-майор Борис Кременецький.