• In English
 • Мінприроди активно працює в напрямку створення Чорнобильського заповідника
  опубліковано 28 жовтня 2015 року о 14:40

  Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра екології та природних ресурсів України Сергій Курикін під час прямого ефіру на телеканалі «Київ».

  «Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник створюється з метою збереження в природному стані найбільш типових природних комплексів Полісся, забезпечення підтримки та підвищення бар’єрної функції Чорнобильської зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення, стабілізації гідрологічного режиму та реабілітації територій, забруднених радіонуклідами, організації та проведення міжнародних наукових досліджень», – сказав Сергій Курикін .

  Також він зазначив, що  до складу біосферного заповідника пропонується включити 226964,7 гектара земель Чорнобильської зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення. При цьому варто відмітити, що межі Чорнобильської зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення змінюватися не будуть.

  До складу біосферного заповідника не ввійдуть 10-ти кілометрова зона, території, на яких розташовані промисловий майданчик ДСП «Чорнобильська АЕС», комплекс «Вектор», ПЗРВ «Буряківка», «ІІІ-я черга ЧАЕС», «Підлісний», та інші виробничі об’єкти, транспортні шляхи.

  З картосхемою майбутнього ЧБЗ можна ознайомитися за адресою: http://menr.gov.ua/press-center/news/123-news1/3854-ministr-ihor-shevchenko-rozpoviv-pro-stvorennia-chornobylskoho-biosfernoho-zapovidnyka.