• In English
 • Володимир Демчишин: Міністерство працює над удосконаленням управління державними підприємствами
  опубліковано 27 жовтня 2015 року о 18:55

  Під час брифінгу, що відбувся сьогодні в УКМЦ, Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин розповів про управління державними підприємствами, зазначивши, що управління не на високому рівні, послуги надаються неякісно, не завжди відповідають параметрам. Він окреслив причини цього: по-перше, більшість підприємств є природним монополіями, по-друге, менеджмент не відповідає вимогам і часу, і самих підприємств.

  Міністр повідомив, що Міненерговугілля активно працює над пошуком талановитих керівників, які б змінили на посадах неефективних управлінців. Він зауважив, що протягом останніх трьох місяців залучив фахівців для проведення аудиту, щоб адекватно оцінити проблеми підприємств, не тільки якість керівництва, а й формування фінансових планів та фінансової звітності.

  Також Володимир Демчишин звернув увагу, що в Міністерства є два варіанти впливу на діяльність державних підприємств – погодження призначень та погодження фінансової звітності. Причому, за словами Міністра, Міненерговугілля не займає жорсткої позиції, а прагне проаналізувати фінансові ризики в діяльності підприємств.

  Міністр у ході брифінгу наголосив, що на сьогодні прийнято рішення щодо проведення понад 30 конкурсів, частина з яких уже завершена, а деякі ще тривають або ж оголошені повторно, наприклад на посаду керівника «Центренерго». «Можу запевнити, що конкурси проводяться досить відкрито. Створено конкурсну комісію, рішення приймаються колегіально», - зауважив він. Також повідомив, що по деяких підприємствах уже двічі змінювали керівників, якщо були факти неякісної роботи, особливо є проблеми у вугільній галузі.

  Також Міністр попередив про відповідальність керівників державних підприємств: «Якщо директори збираються обманювати Міністерство, то вони помиляються і повинні знати, що факти про зловживання збираються щодня», - наголосив він, підкресливши, що така інформація одразу ж передається відповідним органам.

  У ході брифінгу Міністр також порушив питання про важливість контролю з боку Міненерговугілля за видачею ліцензій на здійснення видобування. На сьогодні видачу ліцензій здійснюють Держгеонадра, тому Міненерговугілля вже звернулося до відповідних центральних органів виконавчої влади з клопотанням щодо повернення Міненерговугіллю цієї функції.

  Також Міністр поінформував про перспективи реформування НАК «Нафтогаз України».

  Довідково

  На сайті Міненерговугілля постійно оновлюється інформація про проведення конкурсів на посади керівників державних підприємств енергетичної галузі. Ознайомитися із конкурсними пропозиціями можна тут..