• In English
 • Павло Розенко: У реформуванні фондів соцстраху ми не зробимо ані кроку назад
  опубліковано 26 жовтня 2015 року о 13:43

  Реформа фондів соціального страхування дасть колосальний ефект. Тільки на об'єднанні фондів, за рахунок і скорочення чисельності, і оптимізації діяльності, за різними оцінками,  буде зекономлено від 300 мільйонів до півмільярда коштів, які підуть на підвищення страхових виплат людям. Про це в інтерв’ю агенції «Укрінформ» заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко

  «Я проголосив ідеї повноцінного аудиту та реформування фондів соціального страхування і реформування служби зайнятості. Фонди соціального страхування будуть об'єднані», - сказав він, зауваживши, що незважаючи на те, що процес іде важко, він буде завершений. 

  «Супротив реформам просто колосальний! Є багато зацікавлених осіб, які намагаються зупинити об’єднання фондів і залишити все як є – коли ані держава, ані Уряд, ані наше міністерство не мають на них жодних важелів впливу. Моя принципова позиція – ми не зробимо ані кроку назад, фонди будуть об'єднані і реформовані», - наголосив Міністр. 

  Говорячи про конкретні кроки у цьому напрямку, Павло Розенко зазначив, що Міністерство зробило все для того, щоб процес об’єднання фондів якомога швидше був закінчений, і при цьому, щоб всі соціальні виплати здійснювалися вчасно і в повному обсязі. 

  Він нагадав, що в березні цього року були засновані всі органи об'єднаного фонду соціального страхування спільно з роботодавцями і профспілками, сформоване правління об'єднаного фонду, наглядова рада, був обраний виконавчий директор та розроблені всі статутні документи, необхідні для реєстрації об'єднаного фонду.

  «Але на етапі його реєстрації через певні юридичні колізії, які існують в чинному законодавстві, нам в реєстрації фонду Міністерством юстиції було відмовлено», - пояснив Міністр. 

  «Як тільки нам Мін’юст дав висновок про неможливість зареєструвати фонд, ми моментально ще у травні внесли у Верховну Раду законопроект №2775 щодо забезпечення діяльності фондів соціального страхування у період реорганізації, який усуває всі ці юридичні нюанси, щоб продовжити процес створення об'єднаного фонду і завершити процес ліквідації двох старих фондів», - продовжив Павло Розенко, нагадавши, що цей законопроект був прийнятий парламентом у першому читанні. 

  «З початку вересня він ставився на голосування у другому читанні, але через відсутність народних депутатів у залі не набрав достатньої кількості голосів, - зауважив Павло Розенко. – Його повернули на доопрацювання у профільний Комітет Верховної Ради. Сьогодні він вже два місяці лежить в Комітеті та стоїть в порядку денному на голосування. Але до нього все ніяк не дійде черга». 

  «Як тільки Верховна Рада України голосує цей законопроект, ми відкриваємо дорогу для того, щоб зареєструвати об'єднаний фонд і почати процес його реальної реорганізації», - наголосив глава Мінсоцполітики.