• In English
 • Сергій Квіт: Ми дотримуємось усіх строків, і зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться
  опубліковано 23 жовтня 2015 року о 17:21

  23 жовтня 2015 року у Будинку Уряду відбувся брифінг Міністра освіти і науки України Сергія Квіта.

  Сергій Квіт представив громадськості новопризначених: заступника Міністра Павла Хобзея та директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія, які теж взяли участь у брифінгу.

  Міністр повідомив, що для забезпечення проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2016 році Урядом було виділено 10 мільйонів гривень до кінця 2015 року - на оновлення матеріально-технічної бази УЦОЯО. «Ми дотримуємось усіх строків, і зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться», - зазначив Сергій Квіт.

  Міністр зауважив, що наявна матеріально-технічна база УЦОЯО та регіональних центрів на сьогоднішній день є застарілою, і саме на її оновлення будуть спрямовані урядові кошти. «Також необхідно оновити та сертифікувати програмне забезпечення УЦОЯО. Ті кошти, які ми отримали в цьому році, будуть витрачені на першочергові технічні потреби центру, і вже в бюджет наступного року ми закладатимемо таку суму, яка необхідна для подальшого оновлення обладнання», - пояснив Сергій Квіт.

  Також Міністр зазначив, що державну підсумкову атестацію (ДПА) з іноземної, і в першу чергу, англійської мови, у 2016 році складатимуть усі випускники, але ЗНО з іноземної мови  буде обов’язковим лише для вступу на лінгвістичні спеціальності. «ДПА з іноземної мови відбуватиметься з використанням тих тестів, які зараз є для ЗНО. Наразі для об’єктивного оцінювання знань з іноземної мови необхідно також напрацювати методологічну базу для проведення аудіювання, яке ми включимо до ЗНО з іноземної мови вже через рік», - повідомив Сергій Квіт.

  Заступник Міністра Павло Хобзей зазначив, що цього року буде задіяна програма для підвищення рівня володіння мовою як вчителів, так і учнів. «Це будуть і тренінги для вчителів, і матеріали для учнів, які будуть доступні також  в он-лайн формі. У квітні 2016 року буде проведено апробацію тих тестів, які ми плануємо вводити у 2017 році», - повідомив Павло Хобзей. За словами заступника Міністра, випускники, які будуть задоволені отриманою за результатами квітневих тестів оцінкою, матимуть змогу не складати ДПА з іноземної мови. 

  Директор УЦОЯО Вадим Карандій повідомив, що Міністерством спільно з Кабінетом Міністрів та Комітетом Верховної Ради з питань науки і освіти було прийнято ряд ключових рішень з підготовки до наступного ЗНО. За словами Вадима Карандія, новим обладнанням укомплектують існуючі регіональні центри оцінювання якості освіти, а також новий Херсонський центр, створений замість колишнього Сімферопольського, та переміщений Донецький центр, який зараз працює на базі Донбаського державного педагогічного університету. «На сьогодні вирішено питання щодо формату проведення ЗНО-2016:  зокрема, не проводити державну підсумкову атестацію для випускників ВНЗ I-II рівня акредитації, також  відкладено загальнообов’язкове тестування з іноземної мови», - зазначив Вадим Карандій. Окрім того, у ЗНО-2016 було вирішено повернутись до однорівневих тестів.

  ЗНО-2016 відбуватиметься з 5 травня по 10 липня 2016 року. У травні відбудуться тести з обов’язкових предметів – української мови та літератури, історії України та математики. Їх результати будуть водночас зараховуватись і як вступні іспити, і як ДПА. Всього випускникам пропонується тестування з 12 предметів, з яких вони мають право складати не більше чотирьох. Програми ЗНО-2016 залишаться такими ж, як і у 2015 році.

  Вадим Карандій повідомив, що в УЦОЯО триває робота по відновленню IT-інфраструктури, в чому надає активну підтримку Альянс USETI за сприяння Агентства з міжнародного розвитку Сполучених Штатів Америки. За словами Директора УЦОЯО, на сьогодні офіційно досягнуто домовленостей з органами слідства, відповідно до яких центру буде повернуто обладнання, яке не важливе для слідства. Також надано доступ до всієї інформації, яка є на вилучених слідством серверах, аби фахівці УЦОЯО могли скопіювати її для проведення IT-аудиту та визначити доцільність її подальшого використання.

  Вадим Карандій наголосив, що наразі забезпечено всі необхідні для проведення ЗНО процеси. «Розробляються тести, система адміністрування діє. Підтримка, а саме виробнича база, логістика та інше – цілком працездатна і готова до тиражування тестів і доставки їх до місць проведення. Роботу регіональних центрів організовано», - зазначив директор УЦОЯО.