• In English
 • Досвід Грузії з допомоги вимушеним переселенцям обговорили у Мінсоцполітики
  опубліковано 23 жовтня 2015 року о 16:32

  23 жовтня Міністр соціальної політики України Павло Розенко зустрівся з Міністром з питань вимушено переселених осіб, біженців і розселення Грузії Созаром Субарі. Участь у зустрічі також взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба, заступник Міністра соцполітики Віталій Мущинін, фахівці Мінсоцполітики, члени грузинської делегації.

  Розглядалися питання обміну досвідом із захисту прав внутрішніх переселенців і пропозиції щодо співробітництва. Розенко подякував народу і владі Грузії за допомогу Україні в непростий для нашої країни час та поінформував про заходи, які вживаються Мінсоцполітики України стосовно соціального забезпечення громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції.

  «В умовах економічної кризи і війни на Сході ми не справилися б із найбільшою після Другої світової війни хвилею міграції без допомоги світової спільноти, - наголосив Павло Розенко. – Досвід Грузії показує, що для стабілізації ситуації і повернення певної кількості вимушених переселенців на постійні місця проживання має пройти певний час. Тому за підтримки донорських організацій ми переходимо до реалізації довгострокових програм сприяння переселенцям у пошуку роботи і соціальної адаптації на нових місцях проживання».

  У свою чергу, гості повідомили, що за 25 років Грузія пережила чотири потоки внутрішньо переміщених осіб. Загальне число переселенців і біженців перевищило 270 тис. осіб – за кількості населення країни у 3 млн. 700 тис.

  Впоратися з цією соціальною проблемою допомогло створення єдиного державного органу – спершу Комітету, а потім Міністерства з питань вимушених переселенців і біженців, яке координує всі програми допомоги цим категоріям населення. Завдяки залученню коштів міжнародних донорів Грузії вдалося забезпечити житлом більшу частину переміщених осіб. Виплатою ж фінансової допомоги переселенцям займається Міністерство праці, охорони здоров’я і соціальних справ Грузії.

  Вартим запозичення українською стороною є і досвід Грузії зі створення чітко діючої системи обліку внутрішньо переміщених осіб. Це суттєво сприяє адресності та повноті охоплення потерпілого від війни населення грошовими виплатами й іншими видами допомог, дає змогу уникати дублювання і порушень закону. «Укладення точних списків переселенців – завдання номер один для нас. Допомогу від держави повинні отримувати люди, яким вона насправді потрібна», - наголосив у відповідь Павло Розенко.

  Пан Субарі запросив до Грузії українську делегацію для обміну досвідом. Запрошення було із вдячністю прийняте.