• In English
 • Арсеній Яценюк в Берліні: Після місцевих виборів Донецьк і Луганськ будуть представляти тільки обрані на цих виборах, а не ті, хто самі себе назвали керівниками цих областей
  опубліковано 23 жовтня 2015 року о 15:53

  «Після цих місцевих виборів Донецьк і Луганськ будуть представляти тільки ті, хто вибрані на цих виборах, а не ті, хто самі себе назвали керівниками Донецької і Луганської областей», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на брифінгу за підсумками зустрічі з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Берліні у п’ятницю, 23 жовтня.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що вибори на територіях Донецької і Луганської областей, які зараз тимчасово непідконтрольні українській владі, повинні відбутися. Для проведення цих виборів є декілька умов.

  «Для того, щоб ці вибори пройшли, необхідно прийняти окремий закон», - наголосив Арсеній Яценюк, назвавши критерії, яким він має відповідати.

  Насамперед, підкреслив Глава Уряду, «вибори на українській території – адже Донецьк, Луганськ і Крим є українською територією - повинні відбуватися в чіткій відповідності з українським законодавством»: «Це написано в Мінських угодах, і тут немає жодного подвійного тлумачення».

  Вибори на цих територіях повинні відбуватися виключно на підставі стандартів ОБСЄ і ODIHR: «ODIHR і ОБСЄ повинні підтвердити те, що критерії щодо чесних і прозорих виборів, які визначені відповідними організаціями, забезпечені на території Донецька і Луганська».

  «Чесні і прозорі вибори – це коли російський солдат не стоїть із російським автоматом біля виборчої дільниці. Це означає, що для проведення чесних і прозорих виборів необхідне виконання одного з ключових пунктів Мінських угод – виведення російських військ», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Він також підкреслив, що півтора мільйона тимчасово переміщених осіб, які проживали в Донецьку і Луганську і змушені були тікати від війни, «повинні отримати повноцінне право обрати собі тих, хто буде представляти Донецьк і Луганськ».

  «Політична кампанія повинна забезпечувати політичну конкуренцію, реєстрацію всіх кандидатів і можливість доступу всіх засобів масової інформації. Це базові положення закону. І за такими положеннями закону і з такими підходами ми повинні будемо провести вибори в Донецьку і Луганську якнайшвидше», - підкреслив Арсеній Яценюк.