• In English
 • Сергій Курикін: До ліквідації проблеми з горіння торфів потрібно підходити системно
  опубліковано 20 жовтня 2015 року о 17:53

  Про це заявив виконуючий обов’язки Міністра екології та природних ресурсів України Сергій Курикін під час прес-конференції  на тему «Щодо ситуації з торф'яними пожежами на території Київської області». В заході також взяли участь Голова державної екологічної інспекції Андрій Заїка та виконуючий обов’язки директора департаменту реагування на надзвичайні ситуації Державної служби з надзвичайних ситуацій України Борис Савинський.

  Державні посадовці наголосили, що виникнення пожеж у природних екосистемах пов’язане із аномально високою температурою повітря, яка утримується тривалий період на території держави. При цьому кількість опадів сягає 30% від норми. Такі погодні умови призвели до висихання природних, штучних водоймищ та меліоративних каналів. Порівняно із середніми багаторічними показниками рівень ґрунтових вод понизився від 1 до 2 метрів.

  Серед інших причин виникнення такого роду пожеж - неналежне утримання власниками земельних ділянок в належному протипожежному стані сільгоспугідь; підпали, що замасковані під необережне поводження з вогнем. Саме тому я звертаюсь до всіх громадян із проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт, походів у ліс. У разі виникнення пожежі потрібно негайно телефонувати до Служби порятунку за номером «101».

  «Загоряння торфу виникає не лише через спекотне літо але, перш за все, через людську недбалість. Попередження займань потребує не лише системної взаємодії відповідних служб але й постійної роботи із населенням. Мінприроди докладе всіх зусиль щоб така робота здійснювалася ефективно», - наголосив Сергій Курикін.

  За даними ДСНС, наразі до гасіння осередків тління торфу на Київщині від ДСНС залучено 322 чоловіки особового складу та 82 одиниці техніки. Для підвищення ефективності роботи додатково залучено сили та засоби від гарнізонів м. Києва, Житомирської та Чернігівської областей. Налагоджено взаємодію із місцевими органами влади. Щоденно, із залученням авіації ДСНС здійснюється повітряна розвідка задля моніторингу ситуації.

  «Найбільш складна ситуація у Києво-Святошинському, Обухівському, Бородянському, Вишгородському районах. Саме у селі Білогородка Києво-Святошинського району зафіксовано найбільший осередок тління торфу на площі 18,4 га. Нині всі осередки на Київщині локалізовані і нам вдається утримувати ситуацію контрольованою. За прогнозами Укргідрометцентру, найближчими днями на Київщині переважатиме дощова погода. Це сприятиме більш оперативній ліквідації осередків тління торфовищ», - зазначив  Борис Савинський.

  «До ліквідації проблеми з горінням торфів в Київській області потрібно підходити системно, тому Мінприроди розпочне найближчим часом консультації з зацікавленими органами виконавчої влади щодо розробки комплексної програми по ліквідації вищевказаної  проблеми» - наголосив в.о. Міністра.

  За даними  головних управлінь Держсанепідслужби у м. Київ та  Київській області наразі на території Київської області фіксується перевищення гранично допустимих концентрацій у повітрі сірчистого ангідриду у Вишгородському та Бориспільському районах. Проте, такі перевищення загрози для здоров’я людей не несуть. Зранку та ввечері, коли погіршується розсіювання та виникає накопичення шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери, дітям, вагітним жінкам, людям, які страждають на серцево-судинні захворювання та  захворювання дихальних шляхів варто обмежити перебування на відкритому повітрі. Також слід зачиняти вікна у будинках та по можливості здійснювати кондиціювання приміщень.