• In English
 • На території Київщини триває тління 24 осередків торфу на площі 123 га: роботи щодо ліквідації тривають у цілодобовому режимі, - Олег Мельчуцький
  опубліковано 19 жовтня 2015 року о 18:07

  Перший заступник Голови ДСНС України зауважив, що виникнення пожеж у природних екосистемах пов’язане із аномально високою температурою повітря, яка утримується тривалий період на території держави. При цьому кількість опадів сягає 30% від норми. Такі погодні умови призвели до висихання природних, штучних водоймищ та меліоративних каналів. Порівняно із середніми багаторічними показниками рівень ґрунтових вод понизився від 1 до 2 метрів.

  «Серед інших причин виникнення такого роду пожеж - неналежне утримання власниками земельних ділянок в належному протипожежному стані сільгоспугідь; підпали, що замасковані під необережне поводження з вогнем. Саме тому я звертаюсь до всіх громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт, походів у ліс. У разі виникнення пожежі – негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером “101”, - сказав Олег Мельчуцький.

  Перший заступник Голови ДСНС зазначив, що наразі до гасіння осередків тління торфу на Київщині від ДСНС залучено 322 чоловіки особового складу та 82 одиниці техніки. Для підвищення ефективності роботи додатково залучено сили та засоби від гарнізонів м. Києва, Житомирської та Чернігівської областей. Налагоджено взаємодію із місцевими органами влади. Щоденно, із залученням авіації ДСНС здійснюється повітряна розвідка задля моніторингу ситуації.

  У свою чергу, представники Головних управлінь Держсанепідслужби у місті Києві та  Київській області зауважили, що наразі на території Київської області фіксується перевищення гранично допустимих концентрацій у повітрі сірчистого ангідриду у Вишгородському та Бориспільському районах. Проте, такі перевищення загрози для здоров’я людей не несуть. Зранку та ввечері, коли погіршується розсіювання та виникає накопичення шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери, дітям, вагітним жінкам, людям, які страждають на серцево-судинні захворювання та  захворювання дихальних шляхів варто обмежити перебування на відкритому повітрі. Також слід зачиняти вікна у будинках та по можливості здійснювати кондиціювання приміщень.