• In English
 • Щодо обстановки на українсько-російському кордоні та в зоні проведення АТО
  опубліковано 19 жовтня 2015 року о 13:04

  Протягом минулої доби обстрілів прикордонних підрозділів, контрольних пунктів, блокпостів, де військовослужбовці Держприкордонслужби несуть службу спільно з військовослужбовцями Збройних Сил України, не було.

  На лінії розмежування між силами АТО та незаконними збройними формуваннями  прикордонними нарядами та українськими військовими польоти безпілотних літальних апаратів не фіксувалися.

  Учора прикордонники, що несуть службу на контрольному пункту в'їзду/виїзду «Гнутове», затримали громадянина України, який брав участь у діяльності незаконних збройних формувань. Так, під час перевірки документів правоохоронці виявили, що у мешканця м. Бердянськ (Запорізька обл.) немає відповідних документів для перетину лінії розмежування. Також знервована поведінка українця під час проходження контролю викликала у прикордонників підозри, тому по даній особі у взаємодії із співробітниками СБУ було проведено поглиблену перевірку. З'ясувалося, що затриманий брав активну участь у діяльності незаконних збройних формувань, а саме проходив так звану службу у батальйоні «Восток» під позивним «Тихий». Затриманого передали компетентним органам.

  Вздовж лінії розмежування продовжуються заходи, спрямовані на припинення незаконного переміщення товарів та вантажів. Так, учора в районі населеного пункту  Новолуганське, що на Донеччині, зведена мобільна група у складі військовослужбовців Краматорського загону Держприкордонслужби та ЗСУ, співробітників СБУ, МВС та ДФСУ зупинила вантажний автомобіль «Мерседес» української реєстрації. Під час перевірки в ньому виявили 300 ящиків з цигарками марки «Viceroy» та «Monte Carlo» без належних документів. Як з'ясувалося, 39-річний громадянин України намагався перемістити з неконтрольованої території цигарки в об’їзд контрольного пункту «Зайцеве».

  На даний час автомобіль з вантажем  передані відповідно до встановленого порядку компетентним органам.  Попередня вартість затриманого товару склала близько 2 мільйонів гривень.

  Через контрольний пункт «Новотроїцьке» прослідував транспортний засобів з вантажем гуманітарного призначення від спілки молодих інвалідів «Луч света». Автомобіль на тимчасово непідконтрольну територію перевозив продукти харчування загальною вагою 22 тонни.