• In English
 • Андрій Пивоварський: Дуже важливо зробити висновки з трагедії, що сталася під Білгород-Дністровським
  опубліковано 18 жовтня 2015 року о 14:01

  На цьому Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський наголосив під час брифінгу в Будинку Уряду 18 жовтня.

  «Якби капітан, виходячи в море, дотримався усіх інструкцій, на судні не було б 36 чоловік. Було б 12 пасажирів і три члени екіпажу. Важливо зрозуміти, що плоту, який витримав 14 людей, було б потенційно достатньо, щоб врятувати всіх, якби не було перевантаження», - сказав Андрій Пивоварський. Він також додав, що окрім того, що судно було перевантажене, воно вийшло в море не з того місця, з якого повинно було виходити, що також є порушенням інструкцій.

  Міністр повідомив, що сьогодні було прийнято декілька важливих рішень для системи порятунку на воді. Міністерство інфраструктури підготує пропозиції щодо закупівлі нової додаткової техніки для спасіння людей на морі і на річці. Пропозиції будуть винесені на розгляд Уряду. Крім того, члени Кабінету Міністрів розглянуть фінансовий план Адміністрації морських портів України на 2016 рік. Міністерство планує, що закупка усіх цих необхідних рятувальних засобів буде внесена у цей фінплан.

  «Я вдячний усім рятувальникам. Враховуючи те, що температура води була в районі 10 градусів, якби вони не відреагували швидко і вчасно, жертв було б набагато більше. Те, що було врятовано стільки людей – це результат тих навчань, які відбулися декілька місяців тому в Одеському регіоні», - підкреслив Андрій Пивоварський.

  Нагадаємо, на борту прогулянкового катера Іволга, який вчора зранку вийшов в акваторію Чорного моря біля міста Білгород-Дністровський, за попередніми даними було 36 осіб. О 15:38 17 жовтня катер перевернувся. Врятувати вдалося 22 особи, знайдено 14 тіл загиблих. За інформацією Регістра судноплавства України катер мав дійсні документи, які дозволяють перевозити 12 пасажирів і трьох членів екіпажу. Тобто судно було перевантажене більш ніж у два рази. За попередніми даними саме це і стало причиною трагедії.