• In English
 • "За будь-якої реформи ми маємо один і той самий орієнтир - дефіцит держбюджету", - Наталія Яресько
  опубліковано 16 жовтня 2015 року о 20:18

  «За будь-якої (податкової) реформи ми маємо один і той самий орієнтир – дефіцит держбюджету, який має складати 3,7% на 2016 рік», - заявила 16 жовтняі під час прес-конференції Міністр фінансів Наталія Яресько в контексті обговорення проекту податкової реформи.

  За словами Міністра, дефіцит державного бюджету - один з ключових індикаторів здоров’я економіки будь-якої країни. Адже, чим більший цей дефіцит – тим більше потрібно залучати нових боргів, що збільшує боргове навантаження на країну. Також, чим більшим є дефіцит – тим більший ризик емісійного покриття цього дефіциту, тобто друку гривні, що призводить до нових хвиль девальвації та інфляції, які ми з вами не хочемо.

  «Отже, мета українського Уряду та МВФ  – забезпечити зменшення державного дефіциту, і завдяки цьому – зменшити темпи збільшення державного боргу, темпи інфляції тощо. А чим нижча інфляція – тим скоріше Національний банк зможе знизити свої відсоткові ставки, і допомогти оживити кредитування економіки, тобто запустити її «двигун» - банківську систему», - сказала Міністр.

  Вже в цьому році Україна досягла значного прогресу у питанні зменшення дефіциту державного бюджету, і забезпечила його зниження до 4,1% ВВП. В наступному році мета Міністерства фінансів – зменшити його ще, до 3,7% .

  «Наше тверде переконання – це те, що, аби податкова реформа дійсно допомогла українському бізнесу, аби дійсно стимулювала відновлення інвестицій, вона має забезпечити відбудову стабільності та зростання, а не вщент знищити її. А отже, здійснюючи податкову реформу, ми ні в якому разі не маємо підвищувати розмір дефіциту, - сказала Міністр. - Дефіцит держбюджету в 3,7% ВВП -  це наш  головний орієнтир на наступний рік. Розумійте це буквально: дефіцит держбюджету – це один з таких самих ключових показників здоров’я економіки, як температура тіла в людини».