• In English
 • Змінено процедуру оформлення і видачі дозволів ЄКМТ та разових дозвільних документів на міжнародні автомобільні перевезення
  опубліковано 16 жовтня 2015 року о 18:11

  Сьогодні вступили в силу нова редакція Порядку проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міністрів Транспорту (ЄКМТ) , а також зміни до Порядку оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку. Документи затверджені наказами Міністерства інфраструктури від 11.09.2015 № 362 та №363, зареєстрованих в Мін’юсті 30.09.2015 за №1161/27606 та №1162/27607 і опубліковані в черговому номері бюлетеня "Офіційний вісник України" від 16 жовтня 2015 року № 80.

  Новий порядок повністю виключає «людський» фактор в процедурі розподілу, оформлення і видачі дозволів на міжнародні автомобільні перевезення. Відтепер усі процеси будуть максимально відкриті, рішення комісії з приймання документів та комісії з розподілу дозволів ЄКМТ публікуватимуться на офіційному сайті Міністерства. Для перевізників зменшаться фінансові ризики та тиск з боку органів влади, що дозволить досягти максимальної легалізації роботи та підвищення рівня конкуренції між учасниками ринку.

  З метою неупередженого розподілу дозволів серед автомобільних перевізників Міністерство інфраструктури ще у лютому 2015 року відмовилося від так званого «резерву» дозволів, який раніше складав 2% від загальної кількості. Наразі це закріплено документально. В новому Порядку повністю скасовується поняття «квоти перевізника». Разові дозвільні документи видаватимуться по факту прибуття автомобіля в пункт їх видачі незалежно від того, скільки перевізник використав їх до цього. Інформація ж про залишки таких дозволів буде доступна в онлайн-режимі на постійній основі. Окрім цього, до складу комісії з розгляду питань, пов’язаних з оформленням та видачею дозволів будуть включені представники громадськості.

  Нововведення передбачають також запровадження більш ліберального підходу до подання документів на отримання дозволів ЄКМТ на міжнародні автомобільні перевезення. Для забезпечення більш ефективної роботи комісії з їх розподілу встановлюються більш ранні строки подання документів для участі в конкурсі з отримання дозволів ЄКМТ: з 1 жовтня по 1 листопада (в 2015 році цей термін подовжено до 20 листопада). Перевізники, які допустили помилку в даних або подали не всі необхідні документи по певній позиції, матимуть змогу  продовжувати брати участь в конкурсі по іншим позиціям. Зміни також передбачають можливість участі в конкурсі перевізників, які використовують транспортні засоби лише на правах власності або лізингу. Це виключить будь-які махінації недобросовісних перевізників із орендованими транспортними засобами.