• In English
 • У Мінсоцполітики обговорили проект Стратегії подолання бідності
  опубліковано 16 жовтня 2015 року о 16:55

  16 жовтня напередодні Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності у Мінсоцполітики України під головуванням першого заступника Міністра Василя Шевченка відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з розробки проекту Стратегії подолання бідності. Цей документ готується відповідно до Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

  Питання подолання бідності є актуальним для усіх країн світу. Відповідно до затверджених на Саміті ООН у вересні 2015 року Цілей сталого розвитку на 2015-2030 рр., питання бідності і скорочення нерівності виходять на перший план серед завдань світової спільноти.

  Стабільно високим залишається рівень бідності в Україні: за підсумками 2014 року за відносним показником він складає 23,4 відсотка.

  Необхідність розробки стратегічних підходів до вирішення проблеми бідності і соціального відчуження обумовлена загостренням соціально-економічної ситуації в нашій країні, що супроводжується погіршенням матеріального становища значної частини населення.

  Уперше перед Україною постали проблеми масштабної втрати робочих місць і джерел сталих доходів, масового переміщення громадян з Донецької і Луганської областей до інших регіонів країни у зв’язку із воєнними діями на Сході, що призвели до виникнення такого нового для країни явища, як раптова бідність. Водночас актуалізувалася проблема зростання прошарку населення, яке потрапило до зони високого ризику соціального відчуження й бідності.

  Для пошуку відповіді на ці виклики і розробляється Стратегія подолання бідності, що визначає стратегічні напрями діяльності органів державної влади на період до 2020 року. Визначені напрями і завдання сприятимуть поетапному зменшенню рівня бідності і соціального відчуження завдяки:

  забезпеченню доступу до продуктивної зайнятості населення,

  зростанню доходів населення,

  розширенню доступу до послуг соціальної сфери для груп населення з високими ризиками соціального відчуження,

  запровадженню принципів адресності й соціальної справедливості при призначенні всіх видів соціальної допомоги,

  запобіганню поширенню негативних соціальних процесів серед постраждалих внаслідок бойових дій.

  Реалізація Стратегії здійснюватиметься шляхом розробки кожні два роки Плану заходів з реалізації напрямів, визначених Стратегією, вдосконалення методології оцінки бідності, здійснення комплексного аналізу змін ситуації з бідністю  на основі моніторингу показників бідності, суспільного діалогу, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції.