• In English
 • Розвиток міжмуніципального співробітництва сприятиме вирішенню питань поводження з побутовими відходами
  опубліковано 16 жовтня 2015 року о 10:13

  Об’єднання фінансових та адміністративних ресурсів громад надасть поштовх для будівництва об’єктів поводження з побутовими відходами, у тому числі міжмуніципальних центрів або полігонів, у відповідності до європейських стандартів з одночасним закриттям і рекультивацією старих сміттєзвалищ.

  Про це повідомив начальник управління благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіону Максим Барінов у ході семінару з питань поводження з побутовими відходами в Полтавській області «Міжмуніципальні системи поводження з побутовими відходами в Україні – від ідеї до втілення».

  В Україні за 2014 рік утворилось близько 10 млн. тонн побутових відходів, які захоронюються на 6 тис. сміттєзвалищах і полігонах загальною площею понад 9 тис. га.

  «Ми маємо плідно співпрацювати з міжнародними проектами у сфері поводження з побутовими відходами», - сказав Максим Барінов.

  Але, за його словами, є деякі чинники, які стримують подальші кроки впровадження цивілізованого поводження з відходами.

  Виробники товарів в упаковці не мають законодавчого підґрунтя щодо виконання європейського принципу «розширеної відповідальності виробника». Тому за ініціативою Мінрегіону та за участю представників органів місцевого самоврядуванням, соціальних партнерів, бізнесу у сфері виробництва тари і упаковки підготовлено законопроект, який спрямує кошти виробників товарів в упаковці до сфери поводження з побутовими відходами та залучить до активної співпраці органи місцевого самоврядування.

  Крім того, протягом 2014-2015 років прийнято ряд законів України про об’єднання громад. І є сподівання, що саме вони будуть розробляти інвестиційні проекти, які стануть високотехнологічними та екологічно безпечними.

  Також, за словами начальника управління Мінрегіону, необхідно «розблокувати» сферу поводження з побутовими відходами шляхом прийняття законопроекту № 1742 від 14.01.2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами», який розроблений Мінрегіоном.

  «Цей Закон надасть можливість демонополізувати ринок послуг та встановити економічно обґрунтовані тарифи», - зазначив він.

  Максим Барінов додав, що впровадження новітніх технологій у цій галузі забезпечить прийняття Закону України «Про упаковку та відходи упаковки».