• In English
 • Держслужба зайнятості буде реформована, незважаючи на колосальний спротив, – Павло Розенко
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 15:25

  Реформа Державної служби зайнятості буде здійснена незважаючи на колосальний спротив системи та окремих народних депутатів. Про це в інтерв’ю «ЦЕНЗОР.НЕТ» заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

  «Ця служба завжди була «легендарною». І очевидно було, що ця служба далі не може існувати в тому вигляді, в якому вона існувала щонайменше останні десять років. Країна змінюється, часи змінюються, змінюється економічна ситуація, - а змін в роботі служби, попри певні позитивні моменти, загалом немає… Постійна кадрова «чехарда», скандали, постійна зміна нормативної бази дезорганізували роботу служби», - зауважив Павло Розенко.

  Він наголосив, що мета реформи - не просто «розігнати» і залишити українців сам на сам із проблемами з працевлаштуванням, а створити структуру, яка надаватиме якісні соціальні послуги з працевлаштування. «Мета - докорінно реформувати, а не ліквідувати», - підкреслив Міністр.

  За його словами, реформа полягатиме в тому, щоб на базі Держслужби зайнятості створити Національне агентство зайнятості. «Це не буде бюрократична структура чи орган влади. Це буде, скажімо так, мобільне агентство з надання послуг. Сервісна служба. Наголошую, йдеться не про зміну вивіски, а про зміну змісту. Для цього треба врешті-решт чітко виписати відповідне законодавство. А крім того, я прихильник уведення цього нового агентства в конкурентне середовище. Щоб дати можливість залучати на аутсорсинг з питань працевлаштування недержавні, приватні компанії, які зможуть за кошти державного страхування виконувати ці послуги в певних сегментах - наприклад, серед тих же учасників АТО чи тимчасово переміщених осіб», - пояснив Міністр.

  Водночас очільник Мінсоцполітики зауважив, що можна написати найпрекрасніше законодавство - але мають бути також підібрані люди. «Тому кадрові зміни - це друге ключове питання реформування служби зайнятості. Вони мають бути проведені відкрито, публічно, відповідно до чинного законодавства. Як елемент цього курсу, нами незабаром будуть оголошені конкурси на заміщення вакантних посад керівників Держслужби зайнятості та її обласних управлінь і базових районних центрів зайнятості», - повідомив Міністр.

  «Зараз я відчуваю колосальний спротив системи та окремих народних депутатів цій реформі. Але мене цей тиск жодним чином не зупинить у намірах кардинально реформувати діяльність служби зайнятості», - наголосив Павло Розенко.