• In English
 • На Луганщині викрито групу посадовців, які наживалися на тимчасових переселенцях
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 12:24

  Під час обшуків за місцем їх роботи і проживання були вилучені докази щодо отримання зловмисниками неправомірної вигоди на суму понад 300 тисяч гривень, а також близько 35 тисяч гривень готівкою. Одного зі службовців затримано в порядку ст. 208 КПК України. Дії зловмисників кваліфіковані за ст. 191 Кримінального кодексу України.

  Правоохоронці встановили, що група посадових осіб Луганського обласного центру зайнятості, Головного управління пенсійного фонду України в Луганській області, Управління праці та соціального захисту населення м. Сєверодонецьк, а також Управління пенсійного фонду України в м. Сєверодонецьк створили злочинну схему власного збагачення.

  Ці посадовці за попередньою змовою і без присутності громадян, проживаючих на тимчасово окупованих територіях, безпідставно оформлювали на них пенсійні виплати, займалися оформленням довідок про взяття на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО, банківських карток, а також здійснювали реєстрацію осіб у міських відділах міграційної служби Луганської області.

  12 жовтня працівниками Управління протидії злочинності у сфері економіки ГУМВС України в Луганській області були проведені санкціоновані обшуки у приміщеннях Головного управління пенсійного фонду України в Луганській області, Управління праці та соціального захисту населення м. Сєверодонецьк, Управління пенсійного фонду України в м. Сєверодонецьк, а також за адресами проживання службових осіб.

  Під час обшуків у приміщеннях державних установ правоохоронці вилучили два ноутбуки з електронною базою осіб, які користувалися послугами з незаконного оформлення довідок переселенців, банківських карток та пенсійних виплат, з повними анкетними даними, номерів мобільних телефонів та суми отриманої неправомірної вигоди на загальну суму понад 300 тисяч гривень. Вказані кошти були отримані протягом серпня-жовтня 2015 року за швидке оформлення відповідних документів на осіб, які знаходяться на тимчасово не підконтрольній території України.

  Також було вилучено копії документів громадян України, які бажають оформити документи для переселення, підготовлені пакети документів для реєстрації переселенців, банківські картки, три мобільні телефони, кошти на загальну суму понад 29 тисяч гривень.

  У приміщеннях Головного управління пенсійного фонду України Луганщини та Управління праці та соціального захисту населення м. Сєверодонецька були вилучені комп’ютер, квитанції на переказ грошей, особисті справи громадян України, які не були здані до архіву, ксерокопії паспортів громадян України, пенсійних посвідчень, заяв про взяття на облік, велика кількість відривних талонів без підписів осіб, які отримали довідки тимчасово переміщених осіб, та грошові кошти в сумі 6 тисяч гривень.

  В приміщеннях Управління пенсійного фонду України в м. Сєверодонецьку вилучено довідки про взяття на облік осіб, які переміщаються з тимчасово окупованої території, мобільний телефон.

  Раніше за вказаним фактом Рубіжанською прокуратурою відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

  Правопорушникам загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Головного спеціаліста Луганського обласного центру зайнятості затримано в порядку ст. 208 КПК України.

  Наразі проводяться слідчі дії з встановлення додаткових фактів та кола осіб, причетних до протиправної діяльності.