• In English
 • На Черкащині для учасників АТО зарезервували понад 1 400 гектарів землі
  опубліковано 13 жовтня 2015 року о 13:22

  У Черкаській області сформували резерв земель, які можуть бути виділені для потреб учасників АТО. На сьогодні землевпорядна служба та органи місцевого самоврядування включили до переліку 261 земельну ділянку загальною площею 1477,35 гектарів. Найбільшу кількість земельних масивів землевпорядники визначили у Корсунь-Шевченківському та Чорнобаївському районах. Інформація про зарезервовані земельні ділянки розміщена на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.

  «Працівники нашого відомства продовжують пошук вільних ділянок для учасників АТО. Для цього ми ініціювали підписання Меморандуму про співпрацю та взаємодію між територіальними підрозділами Держгеокадастру та органами місцевого самоврядування у питаннях забезпечення військових землею», - зазначив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Азер Мірзоєв.

  З початку запровадження ініціативи про забезпечення учасників АТО земельними ділянками в Черкаській області 1 229 військових виявили бажання отримати наділи. За цей період 1179 воїнам надали дозволи на розробку документації із землеустрою для відведення землі загальною площею 1368,6 гектарів. Інші звернення перебувають на стадії розгляду.

  Учасники АТО планують використати 673 ділянки площею 1308,5 га для ведення особистого селянського господарства. Для садівництва відвели 344 наділи площею понад 41 гектар. Ще 133 ділянки площею майже 16 га військові використають для будівництва житла. Для індивідуального дачного будівництва виділено 29 земельних ділянок площею 2,9 гектара.

  Довідково:

   Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.