• In English
 • Міністр Володимир Демчишин запевнив у готовності до опалювального сезону
  опубліковано 12 жовтня 2015 року о 18:50

  Під час брифінгу, що відбувся 12 жовтня в Будинку Уряду, Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин повідомив, що на сьогодні накопичено на складах ТЕС 2,5 млн. тонн вугілля. «Це менше, ніж планувалося, проте рівень споживання знизився, крім того, ми переорієнтувалися на атомну енергетику, тому я б не сприймав це, як зону ризику», - наголосив Міністр та повідомив, що накопичення вугілля ще буде тривати.

  Щодо запасів газу Міністр повідомив, що сьогодні о 10 годині почалося закачування російського газу, і протягом наступного місяця будуть суттєво збільшені запаси газу в сховищах. «З 15,8 млрд. куб. метрів запаси буде доведено до 17-18 млрд. куб. метрів», - зазначив Володимир Демчишин. Він також наголосив, що Кабінет Міністрів прийняв відповідні рішення, щоб місцеві органи влади могли вчасно підключити опалення. «Сподіваюся, що це буде зроблено максимально швидко», - наголосив він.

  Щодо необхідності в постачанні російського газу Міністр зауважив, що на сьогодні Україна не може відмовитися від цього газу, оскільки заходи з енергоефективності та енергозбереження здійснені не повною мірою, а також внутрішнє газовидобування не досягло очікуваного рівня. Також прокоментував питання щодо якості газу. Зокрема, зауважив, що ціна газу відповідно до останніх домовленостей з РФ включає і плату за калорійність, крім того, калорійність газу, що надходить з РФ, на 5-7 % вища, тому нарікання на низьку калорійність імпортованого газу не мають під собою реальної основи.

  Також під час брифінгу Міністр поінформував щодо проблеми з шахтою «Нововолинська №1», працівники якої протестують у Києві. Зазначив, що провів нараду з шахтарями з метою пошуку шляхів вирішення питань з погашення заборгованості із заробітної плати, і вдалося досягти порозуміння. «Без державної підтримки вугільна промисловість у складних умовах», - наголосив Міністр.

  У ході брифінгу Міністр прокоментував питання щодо постачання енергоносіїв на окуповані території. Щодо постачання електроенергії до Криму В.Демчишин зазначив, що є відповідне рішення Кабінету Міністрів про постачання електроенергії до АР Крим, і Міненерговугілля його виконує. Крім того, повідомив, що було пошкоджено електроопору на одній з ліній, і ремонтні роботи поки що не завершені.

  Відповідаючи на запитання представників ЗМІ, Міністр поінформував щодо перспектив реформування НАК «Нафтогаз України», імпорту антрацитового вугілля, кадрових питань в системі Міненерговугілля, співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та результатів поїздки з Президентом України Петром Порошенком до Казахстану.