• In English
 • 10 жовтня у світі відзначають День психічного здоров'я
  опубліковано 09 жовтня 2015 року о 19:01

  Всесвітній день психічного здоров’я заснований Всесвітньою федерацією психічного здоров’я та Всесвітньою організацією охорони здоров’я і відзначається з 1992 року. Він має на меті привернути увагу суспільства до проблем психічного здоров’я та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості.

  За даними ВООЗ, на психічні захворювання в наші дні страждають більше 450 мільйонів осіб. В західних країнах кожен сьомий має параною, шизофренію або схильний до депресій та алкоголізму.

  В Україні, згідно зі статистичними даними, понад 1,2 млн. громадян (більше 3% населення) звертаються за допомогою внаслідок психічних розладів. Цей показник, на жаль, зростає з кожним роком.

  За прогнозами фахівців до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки хвороб, які будуть попереду за кількістю людських працевтрат. Тому європейське Регіональне бюро ВООЗ розробило План дій на 2013-2020 рр. в галузі психічного здоров’я. Одним з найважливіших механізмів, що підвищують ефективність допомоги при психічних розладах, - йдеться в документі, - є прихильність децентралізації та розвитку громадських служб охорони психічного здоров’я. Окрім цього, слід посилювати роль первинної медичної допомоги, роботу в міждисциплінарних бригадах служб психічного здоров’я. Реформи в цій галузі повинні гарантувати впевненість у безпеці та ефективності медичної допомоги.

  Європейський План дій в галузі психічного здоров’я підкреслює, що необхідні мультисекторальні партнерські відносини у цьому напрямку, адже усі верстви суспільства несуть відповідальність за психічне здоров’я спільноти.