• In English
 • Міненерговугілля: Працівники ПАТ "Укртрансгаз" демонструють фаховість у забезпеченні надійної роботи газотранспортної системи
  опубліковано 08 жовтня 2015 року о 18:21

  Практичні вміння і навички працівники здобувають під час протиаварійних тренувань, організованих  ПАТ «Укрртрансгаз», одне з яких пройшло 07 жовтня 2015 року на високогірній газокомпресорній станції Воловець,

  У ході навчань було ліквідовано умовну пожежу на магістральному газопроводі, відпрацьовано дії оперативного персоналу газотранспортного підрозділу щодо аварійної зупинки компресорної та газорозподільної станції.

  Для проведення тренувань було задіяно 7 одиниць спеціальної техніки та понад 40 чоловік з особового складу структурного підрозділу ПАТ«Укртрансгаз».

  Тренування проходили з метою відпрацювання практичних навичок газовиків у випадку аварійної зупинки компресорної станції через пожежу та можливу терористичну диверсію.

  «Навчання пройшли успішно, співробітники компресорної станції оперативно та своєчасно виконали діючий на підприємстві план ліквідації аварійних ситуацій», - прокоментували подію в адміністрації оператора вітчизняної газотранспортної системи.

  За ходом навчань слідкували майже 40 спостерігачів – представники інших структурних підрозділів ПАТ «Укртрансгаз», а також провідні спеціалісти ДСНС.

  Протиаварійні тренування оператор вітчизняної газотранспортної системи проводить систематично, згідно з вимогами правил безпечної експлуатації магістральних газопроводів. З початку поточного року на об’єктах вітчизняної газотранспортної системи проведено близько 50 протиаварійних тренувань.

  Навчання проходили в різних регіонах України (Львівська, Київська, Чернігівська, Івано-Франківська та Одеська області).

  Варто зазначити, що у жовтні минулого року, на базі Опарського газового сховища проводились масштабні тренування по ліквідації несанкціонованого втручання зловмисників у роботу свердловини підземного газосховища.

   

  Довідково

  ГКС «Воловець» розташований на висоті 700 метрів над рівнем моря, входить до складу Хустського лінійного управління магістральних газопроводів, - структурний підрозділ ПАТ«Укртрансгаз».

  Основним завданням Хустського управління, в тому числі й ГКС «Воловець», є транспортування газу до споживачів Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей України та на експорт в країни Західної Європи.

  Після прийняття важливого державного рішення на початку 80-х років було розпочато будівництво нових магістральних газопроводів для перекачування  газу з північних газових родовищ Росії в Україну та країни Центральної і Західної Європи. І за досить короткі терміни було збудовано потужний магістральний газопровід «Уренгой-Помари-Ужгород».

  У 1983 році збудовані компресорні станції на цьому газопроводі були введені в експлуатацію, і перші мільйони блакитного палива поступили на експорт для споживачів Європи та населених пунктів нашої країни. Почався період інтенсивної газифікації сіл та міст області.

  За п’ять років значно зросла необхідність збільшення експорту газу в Європу і власним споживачам. В 1988 році розпочато будівництво нового експортного газопроводу «Прогрес» (Ямбург- Західний кордон України), який також проліг через Карпати, майже паралельно з МГ «Уренгой-Помари -Ужгород».

  У 1991 році він був введений в експлуатацію з новозбудованою компресорною станцією (зараз КС-2 ГКС Воловець), яку було розміщено вже на існуючому проммайданчику.