• In English
 • На Житомирщині розпочинається моніторинг фактичного використання земель
  опубліковано 08 жовтня 2015 року о 17:44

  На Житомирщині Головне управління Держгеокадастру ініціювало масштабне проведення моніторингу використання земель за межами населених пунктів. Заходи по обстеженню земель здійснюватимуть спеціально створені робочі групи. До їх складу увійдуть представники місцевого самоврядування, територіальних органів Держгеокадастру, містобудування і архітектури, природоохоронних служб, органів охорони культурної спадщини, лісового, водного господарств, представники фіскальної служби.

  Моніторинг фактичного використання земель буде здійснюватися на території поза межами населених пунктів, в першу чергу на землях сільськогосподарського призначення. Кожна земельна ділянка буде візуально обстежена, а отриману інформацію звірять з даними Державного земельного кадастру та Державного фонду документації із землеустрою.

  «Ми обговорили необхідність моніторингу земель з керівництвом облдержадміністрації. Спільно прийняли рішення завершити моніторинг до 23 листопада. Результати обстежень будуть нанесені на планово-картографічні матеріали та передані до профільних органів влади.  Якщо виявимо порушення, то обов’язково залучимо правоохоронні органи», - зазначив Максим Глушаниця, начальник головного управління Держгеокадастру у Житомирській області..

  Здійснення моніторингу відбувається в першу чергу для виявлення порушень законодавства при користуванні землями. Також, планується визначити порушені, малопродуктивні та деградовані землі та ті, які не використовуються державними підприємствами за цільовим призначенням. Їх мають намір вилучати для подальшого ефективного і раціонального використання.