• In English
 • Арсеній Яценюк у ВР: Спільне завдання Парламенту, Уряду і Президента - виконати всі технічні критерії щодо впровадження безвізового режиму з ЄС
  опубліковано 08 жовтня 2015 року о 12:56

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до народних депутатів України ухвалити пакет законодавства, необхідний для виконання плану щодо лібералізації візового режиму з ЄС, «і дати можливість громадянам України відчути себе дійсно частиною Європейського Союзу і великої об'єднаної Європи». Про це Глава Уряду сказав на засіданні Парламенту в четвер, 8 жовтня.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що Уряд вже зробив низку невідкладних кроків, необхідних для лібералізації візового режиму для громадян України: «У першу чергу в нас стояло питання щодо видачі біометричних паспортів. І нам вдалося з минулого року придбати відповідне обладнання, налаштувати його, навчити людей».

  У цьому році вже видано понад 660 тисяч біометричних паспортів для громадян України, повідомив він.

  Окрім того, Україна підключилася до системи «Інтерполу»: «Тепер 39 пунктів пропуску мають безпосередній зв'язок з системою «Інтерполу», і інформація щодо будь-якої особи, яка занесена до бази «Інтерполу», негайно повідомляється в центральний офіс і затримується українськими правоохоронними органами».

  Арсеній Яценюк наголосив, що завдяки зусиллям Парламенту було ухвалено низку антикорупційних законів, насамперед закон про створення Національного антикорупційного бюро: «Позавчора вже розпочатий конкурс на призначення антикорупційного прокурора, що є ключовою передумовою для того, щоб Україна отримала як безвізовий режим, так і фінансову допомогу від наших західних партнерів».

  Також був ухвалений закон про Національне антикорупційне агентство. Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд разом із громадянським суспільством і партнерами з Європейського Союзу повністю змінили склад номінаційної комісії по вибору керівництва Національного антикорупційного агентства: «І це агентство, яке виконуватиме превентивну функцію і перевірятиме декларації державних чиновників, -  почне працювати».

  Арсеній Яценюк нагадав, що протягом останніх декількох місяців Україну відвідало вісім місій Європейського Союзу по чотирьох напрямках: «У всіх питаннях зазначений суттєвий прогрес».

  Водночас Глава Уряду підкреслив, що для того, аби громадяни України за новими біометричними паспортами отримали право безвізових поїздок до країн-членів Європейського Союзу, у Парламенті необхідно ухвалити відповідний  пакет законодавства.

  Насамперед йдеться про закони щодо боротьби з корупцією: «Ці закони розроблялися Урядом і окремими членами Парламенту за участі і з урахуванням безпосередніх рекомендацій як Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), так і Європейського Союзу. Без цих законів безвізовий режим отримати неможливо».

  Арсеній Яценюк зазначив, що зараз в Європейському Союзі «доволі складна ситуація з міграцією»: «Російська військова операція в Сирії і сотні тисяч мігрантів, які хлинули до Європейського Союзу, не додають політичної впевненості, що всі політичні сили в Європейському Союзі будуть одностайно виступати за запровадження безвізового режиму для України».

  «Саме тому спільне завдання Парламенту, Уряду і Президента України – виконати всі технічні критерії щодо забезпечення впровадження безвізового режиму з ЄС. Наше спільне завдання – ухвалити всі закони, завершити всі технічні процедури і не дати жодного шансу звинуватити Україну в тому, що ми не виконали ту чи іншу технічну процедуру чи той чи інший критерій, який є передумовою для запровадження безвізового режиму», - підкреслив Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк звернувся до народних депутатів ухвалити необхідний пакет законодавства «і дати можливість громадянам України відчути себе дійсно частиною Європейського Союзу і великої об'єднаної Європи».